واترجت صنعتی

، دستگاهی کارآمد برای نظافت صنعتی تخصصی

Advertisements

واترجت صنعتی

یکی از مهم ترین بخش های عملیات نظافت در محیط های صنعتی، نظافت تخصصی ابزارآلات و تجهیزات موجود در کارخانه و یا خطوط انتقال دهنده مواد می باشد. شستشو و نظافت پیوسته این تجهیزات تاثیر عمیقی بر عملکرد بهینه آنها در طولانی مدت و متعاقبا کل خط تولید و میزان سود و بازدهی کارخانه یا سایت صنعتی خواهد داشت. یکی از مهترین دستگاه های نظافت صنعتی مکانیزه برای انجام عملیات شستشو
و پاکسازی ماشین آلات و تجهیزات در کارخانه، واترجت صنعتی می باشد.

دستگاه واتر جت صنعتی ابزار کارآمدی است که با استفاده از قدرت پاشش آب پرفشار هر گونه آلودگی و مواد ناخواسته چسبیده به سطح مورد شستشو را از آن جدا می نماید. این دستگاه قدرتمند علی رغم کارایی بالا، دارای ساختار ساده بوده و استفاده از آن بسیار آسان می باشد.
در دستگاه های شوینده فشار قوی آب از یک منبع خارجی وارد پمپ فشار قوی واترجت می گردد. فشار این آب افزایش یافته و آب خارج شده ی پرفشار به بخش های انتقال دهنده شامل شلنگ فشار قوی، تفنگی و لنس منتقل می گردد و در نهایت از نازل خارج می شود.
از دستگاه های واترجت صنعتی در عملیات گوناگون همانند شستشوی لوله ها و خطوط انتقال مواد، شستشوی مخازن و حوضچه ها، رسوب زدایی و زنگ زدایی، شستشوی مبدل های حرارتی و … می توان استفاده نمود. مزیت عمده استفاده از واترجت صنعتی نسبت به روش های دیگر، سازگاری این روش با محیط زیست و سرعت بالای آن می باشد. هنگام استفاده از واترجت های ارائه کننده آب با فشار بیش از 500 بار، از ماده شیمایی و شوینده استفاده نمی شود و سرعت عملیات به نحو چشمگیر افزایش می یابد.
از واترجت صنعتی در عملیات شستشوی کف کارخانه ها، آشپزخانه های صنعتی و … نیز می توان استفاده نمود. کف آشپزخانه های صنعتی و کارخانه ها معمولا آغشته به انواع گریس، روغن و سایر آلودگی های چرب می باشد. دستگاه واترجت صنعتی در عملیات شستشوی چنین محیطی عملکرد عالی نشان می دهد. در واترجت های مورد استفاده برای شستشوی کف می توان از مواد شوینده نیز در کنار آب استفاده نمود. همچنین دستگاه های واترجت صنعتی آب گرم نیز در این موارد قابل کاربرد می باشند. در این نوع واترجت ها علاوه بر قدرت پاشش آب از .عامل درجه حرارت بالای آن نیز برای تسریع عملیات و افزایش کیفیت نتیجه حاصل استفاده می گردد.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s