اسکرابر چیست؟

img_0213

همانطور که در پست قبل اشاره گردید یکی از مهمترین بخش های فرآیند نظافت هر محیط به شستشو و نظافت کف آن اختصاص دارد. در محیط های وسیع همانند مراکز خرید، دانشگاه ها، بیمارستان ها، پارکینگ های عمومی، کارخانجات و … وسعت بالای محیط و حجم زیاد تردد در آن انجام عملیات شستشو و نظافت کف از طریق روش های سنتی نظافت همچون کاربرد تی و سطل را به فرایندی طاقت فرسا و زمان بر تبدیل می نماید و نظافت و شستشوی سریع و باکیفیت زمین در چنین محیط هایی در گرو استفاده از ابزارهای مکانیزه کارآمد همچون اسکرابر می باشد. در این پست با این دستگاه کارآمد بیشتر آشنا می شویم.


اسکرابر که با نام های دستگاه کف شوی و زمین شوی نیز شناخته می شود، یک دستگاه نظافت صنعتی پرکاربرد است که عملیات شستشو و خشک کردن زمین را به طور همزمان انجام می دهد.تمامی دستگاه های کفشور یا اسکرابر دارای سه بخش مخزن، برس ساینده و تی مکنده می باشند. در مدل های پیشرفته اسکرابر و دارای تاییدیه های بهداشت، دو مخزن مجزا برای آب تمیز و آب کثیف وجود دارد. آب و مواد شوینده موجود در مخزن آب تمیز بر روی سطح زمین پاشش شده، برس دستگاه، عملیات برس زنی و شستشو را انجام می دهد و در ادامه سامانه مکش و تی دستگاه با جمع آوری آب و آلودگی باقی مانده در مخزن آب کثیف موجب تسریع فرآیند خشک شدن سطح می گردد.
در دستگاه های اسکرابر، با جایگزینی نیروی ماشین به جای نیروی انسانی، عملیات شستشو و حذف آلودگی های سرسخت بهتر و در مدت زمان بسیار کوتاه تر صورت می گیرد. و در نتیجه استفاده از اسکرابر باعث افزایش کیفیت و سرعت عملیات شستشو و نظافت می گردد. همچنین اسکرابر با کاهش نیروی کار مورد نیاز، میزان مصرف آب و مواد شوینده موجب کاهش هزینه های مرتبط با شستشو می گردد.
دستگاه های اسکرابر در مدل ها و ظرفیت های گوناگون طراحی و تولید می شوند که هر کدام ویژگی های خاص خود را داشته و برای نوع خاصی از کاربرد مناسب می باشند. در پست های بعدی با انواع دستگاه های اسکرابر بیشتر آشنا می شویم.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s