انواع دستگاه های اسکرابر از لحاظ نوع هدایت

rideonwalkbehindscrubber

محبوبیت دستگاه های اسکرابر یا کف شوی و توانمندی بالای آنها در شستشوی پرسرعت و باکیفیت زمین ، باعث شده است که هر روزه مدل های متنوعی از دستگاه های اسکرابر تولید و به بازار عرضه گردند. اگرچه اساس کار اسکرابر در تمامی مدل های دستگاه های زمین شوی صنعتی مشابه است که پاره های تفاوت ها موجب تمایز مدل های مختلف از یکدیگر می شود. آشنایی با مشخصات متمایزکننده اسکرابر ها به مشتری کمک می نماید تا دستگاهی متناسب با نوع نیاز خود انتخاب نماید.

یکی از مهم ترین و شاید اولین مشخصه متمایزکننده دستگاه های اسکرابر، تفاوت آنها در نحوه هدایت می باشد. دستگاه های کفشور از این لحاظ به دو دسته عمده تقسیم می شوند:

اسکرابر دستی

اسکرابر خودرویی

دستگاه های اسکرابر دستی معمولا نسبت به مدل های خودرویی جمع و جورتر هستند و ابعاد کوچکتر و وزن کمتری دارند. در این نوع اسکرابر، کاربر در پشت دستگاه حرکت می نماید و دستگاه اسکرابر را هدایت می کند. ابعاد کوچک و جمع و جور این اسکرابر ها، آنها را به ابزاری کارآمد برای کاربرد در محیط های کوچک و با وسعت کم تبدیل می نماید. همچنین در نظافت و شستشوی راهروهای باریک و فضاهایی با عرض کم باید از این نوع اسکرابر استفاده نمود.

در اسکرابر خودرویی همانگونه که نام آنها مشخص می نماید شبیه ماشین هستند. کاربر در صندلی مخصوص راننده می نشیند و دستگاه را هدایت می کند. این نوع از دستگاه های کفشو برای نظافت و شستشوی فضاهای با وسعت بالا مثل مراکز خرید، پارکینگ ها و … مناسب هستند زیرا در مقایسه با اسکرابرهای دستی دارای پهنای شستشو و ظرفیت مخازن بالاتر می باشند. اگرچه این اسکرابرها نسبت به اسکرابرهای دستی ابعاد بزرگتر و وزن بالاتری دارند. اما معمولا عرض دستگاه به گونه ای است که از درگاه های استاندارد عبور کرده و با آسانسورهای استاندارد قابل جابجایی می باشند.

بطور کلی اگر هدف شستشو کف محیطی با مساحت محدود و تراکم بالا باشد همانند یک فروشگاه کوچک، اسکرابر دستی انتخاب می شود اما برای محیط های بزرگتر مثل مجتمع های تجاری، سالن های ورزشی وسیع و غیره خرید یک اسکرابر خودرویی با توجه به بازده بالاتر آن مقرون به صرفه تر است اما معمولا برای شستشوی راهروها، اتاق های کوچک، رختکن ها و … در کنار یک اسکرابر خودرویی یک اسکرابر دستی نیز خریداری می شود.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s