تفاوت واترجت صنعتی و واترجت خانگی

img_0008

دستگاه های واترجت یا شوینده های فشار قوی یکی از کارآمدترین ابزارهای نظافت می باشند که هم در عملیات نظافت سبک و متوسط در منازل و هم در عملیات سنگین صنعتی کاربرد آنها رو به افزایش می باشد. دستگاه های واترجت معممولا به سه رده واترجت خانگی، واترجت صنعتی  و واترجت های فوق فشار قوی تقسیم می شوند

دستگاه های واترجت خانگی یا تجاری معمولا محدوده فشار کاری کمتر از 200 بار دارند و برای انجام عملیات شستشوی متنوع شامل شستن ماشین، موتور سیکلت، شستن حیاط و نمای خانه، شستشوی گاراژ و … مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به اینکه کاربرد این واترجت در عملیات شستشوی خانگی می باشد، هنگام کاربرد آنها محدودیت دسترسی به برق وجود ندارد. بنابراین این رده از واترجت ها غالبا دارای موتور الکتریکی می باشند. زمان استفاده از واتر جت های خانگی یا تجاری محدود می باشد و استفاده طولانی مدت از دستگاه موجب آسیب دیدن آن می شود.

دستگاه های واترجت خانگی غالبا در ابعاد جمع و جور و با وزن سبک تولید می شوند تا حمل و نقل آنها توسط کاربر غیر حرفه ای به راحتی صورت گیرد.

دستگاه های واترجت صنعتی از لحاظ عملکرد و ساختار تفاوت چندانی با دستگاه های واترجت خانگی و تجاری ندارند. عمده تفاوت این دو رده به محدوده فشارکاری آنها باز می گردد. دستگاه های واترجت صنعتی قادر به ارائه فشاری بیش از 200 بار هستند که این فشار در دستگاه های واترجت فوق فشار قوی به محدوده 3000 بار نیز می رسد. کاربرد این واترجت ها در محیط های صنعتی و خشن و تحت شرایط کاری سنگین می باشد. بنابراین این دسته از شوینده های فشار قوی در مقایسه با رده خانگی دارای مقاومت و استحکام بالاتری هستند. در تولید واترجت های صنعتی ممکن است از موتورهای دیزلی یا بنزینی استفاده شود. همچنین این واترجت ها معمولا ابعاد بزرگتر داشته و وزن بالاتری دارند. بنابراین برخی از مدل ها به نحوی ساخته می شوند که قابل حمل با جرثقیل و لیفتراک می باشند.

از واترجت های صنعتی برای مدت زمان بیشتری در مقایسه با واتر جت های خانگی می توان استفاده نمود و برخی از مدل های این رده از دستگاه ها بصورت دائم کار طراحی و تولید می شوند. یعنی دستگاه دارای قابلیت عملکرد 24 ساعته در هفت روز هفته می باشد. تجهیزات و امکانات ایمنی ارائه شده همراه با این رده از واترجت ها معمولا بیشتر از واترجت های خانگی می باشد.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s