اسکرابر و سوییپر چه تفاوتی با هم دارند؟

scrubbersweeper

اسکرابر و سوییپر بعنوان دو دستگاه مکانیزه برای نظافت و شستشوی کف در پست های قبلی معرفی گشتند. در حقیقت این دو دستگاه مهم ترین ابزارهای نظافت و شستشوی کف می باشند که بطور گسترده در محیط های گوناگون مورد استفاده قرار گرفته و جایگزین روش های سنتی نظافت و شستشوی همانند تی و سطل و جارو زدن گردیده اند. حال اگر برای نظافت زمین مجموعه خود به دنبال یک دستگاه نظافت صنعتی مکانیزه باشیم از کدامیک از این دو دستگاه باید استفاده کنیم؟

اگر شما خواهان شستشوی زمین مجموعه خود با با استفاده از آب و مواد شوینده می باشید و کفپوش مجموعه شما حاوی آلودگی های مایع و جامدی است که به سطح آن چسبیده اند، دستگاه مناسب شما، اسکرابر یا کف شوی خواهد بود. اسکرابر با برخورداری از سامانه برس زنی، مخازن آب تمیز و کثیف و سامانه خشک کردن، آب و ماده شوینده را روی سطح پاشش کرده، عملیات برس زنی را انجام می دهد و سپس آ ب و الودگی های باقی مانده را با تی و سیستم مکش جمع آوری کرده و زمین را خشک می نماید. مهم ترین ویژگی اسکرابر امکان استفاده از آب و مواد شوینده همراه با آن می باشد که امکان جداسازی الودگی ها از سطح را به نحو موثر فراهم می نماید.

اما اگر زمین شما حاوی زباله ها و پسماندهای خشک و جامد یا حجم بالایی از گرد و غبار و ذرات ریز می باشد و شما خواهان جمع آوری این مواد هستید. بهتر است از سوییپر استفاده کنید، دستگاه سوییپر دارای قابلیت پاشش آب و مواد شوینده نمی باشد، بلکه این دستگاه دارای برس های جاروب کننده و سیستم مکنده ای است که آلودگی های ذکر شده را مکش کرده و از سطح زمین جدا می نمایند. در فضاهای باز همانند پارک ها، محوطه باز شهرک ها، فضای خارجی کارخانه ها و … معمولا از سوییپر استفاده می شود.

سوییپر و اسکرابر هر دو دستگاه های بسیار کاربردی و مفید می باشند و انتخاب آنها بسته به محیط کار، نوع عملیات مورد نظر و نوع الودگی موجود دارد، در بسیاری از موارد این دو دستگاه مکمل هم می باشند و برای دستیابی به نتیجه مطلوب تر، لازم است در ابتدا از یک سوییپر استفاده شده و سطح از هر گونه پسماند و گرد و غبار تمیز شود سپس یک اسکرابر برای شستشوی آن مورد استفاده قرار گیرد. در بعضی از دستگاه های نظافت مکانیزه نیز، عملکرد این دو دستگاه ترکیب شده است و دستگاه بعنوان یک ابزار ترکیبی یا اسکرابر- سوییپر شناخته می شود.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s