مشخصه های متمایزکننده جاروبرقی صنعتی

img_1595

مکنده یا جاروبرقی صنعتی همانطور که نام آن مشخص می نماید، نوع خاصی از مکنده است که در محیط های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. نوع  و حجم آلودگی موجود در محیط های صنعتی همانند کارخانه ها کاملا متفاوت از آلودگی های متعارف موجود در محیطی همچون خانه ، هتل یا حتی مراکز خرید بزرگ می باشد.  در محیط های صنعتی ممکن است آلودگی موجود  سمی، قابل اشتعال، ساینده ، خورنده یا دارای درجه حرارت بالا باشد. بنابراین دستگاه مورد استفاده برای جمع آوری و مکش این مواد باید دارای مشخصه های خاص باشد.

نخستین ویژگی یک جاروبرقی صنعتی، قابلیت عملکرد پیوسته آن می باشد.  دستگاه های جارو برقی صنعتی قادرند در هفت روز هفته و بصورت 24 ساعته عمل نمایند. به همین دلیل این دستگاه ها به موتورهای توربینی تجهیز شده اند. در حقیقت مهم ترین مشخصه موتور توربینی دائم کار بودن آن می باشد و این موتور برخلاف موتورهای بکار رفته در جاروبرقی های تجاری و حتی نیمه صنعتی پس از کارکرد پیوسته در یک بازه زمانی طولانی با مشکل افزایش دما مواجهه نخواهد شد.

حجم بالای مواد یا وزن بالای الودگی ها و چگال بودن آنها نیاز به قدرت و سرعت مکش بالایی برای جمع آوری دارد. به منظور تأمین قدرت و سرعت مکش بالای مورد نیاز از پمپ های سایدچنل استفاده می شود این پمپ ها قادر به ایجاد خلا 30 تا 60 درصد می باشند که معمولا پاسخگوی نیازهای صنعتی هست اما از موارد ویژه می توان از پمپ هایی همچون لوب یا بلید استفاده کرد تا خلاء بالاتری ایجاد شود.

سیستم فیلتراسیون بکار رفته در جاروبرقی های صنعتی نیز بازده بالاتری نسبت به فیلترهای بکار رفته در جاروهای تجاری دارند. این فیلترها قادر به فیلتراسیون ذراتی به اندازه 3/0 الی 1/0 میکرون می باشند و در موارد خاص نیز می توان از فیلترهای هپا برای فیلتر کردن ذراتی حتی ریزتر نیز استفاده نمود. این فیلترها دارای ویژگی های خاصی نیز هستند مثلا مقاوم در برابر حرارت یا دارای سطوح غیر چسبنده.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s