یک جاروبرقی صنعتی از چه بخش هایی تشکیل شده است؟

Kashi_Tabriz (1)

دستگاه های مکنده یا جاروبرقی صنعتی از لحاظ قسمت های تشکیل دهنده و نحوه عملکرد تفاوتی با جاروبرقی های معمول مورد استفاده در منازل یا محیط های تجاری ندارند. هر دستگاه جارو برقی دارای واحد مکش متشکل از موتور و پمپ مکش، فیلتر، مخزن می باشد در حقیقت نوع واحد مکش، نوع فیلتر و ظرفیت مخازن است که در دستگاه های جاروبرقی صنعتی و تجاری متفاوت می باشد. به این تفاوت جنس بدنه را نیز باید اضافه نمود. در شرایطی که سبک بودن برای دستگاه های جاروبرقی تجاری موجود در بازار یک حسن به حساب می آید جاروبرقی های صنعتی از مواد مقاوم تولید شده و دارای بدنه فولادی می باشند.

در دستگاه های جاروبرقی صنعتی از موتورهای توربینی و پمپ های سایدچنل استفاده می شود. البته در جایی که نیاز به قدرت مکش بالاتر باشد ممکن است از پمپ های لوب یا بلید نیز استفاده شود. ویژگی متمایز کننده موتورهای توربینی قابلیت عملکرد پیوسته و 24 ساعته آنها می باشد. پمپ های ذکر شده دارای قابلیت ایجاد سطح بالای خلأ هستند و بدین ترتیب قدرت مکش دستگاه را افزایش می دهند در نتیجه جاروبرقی های صنعتی قادر به جمع آوری مواد سنگین از فاصله دورتر می باشند. دقت تولید این پمپ ها بالا بوده و برای افزایش سرعت مکش ظرفیت پمپ را افزایش می دهند.

در دستگاه های مکنده یا جاروبرقی صنعتی از فیلترهای طبقه بندی شده کلاس L یا M استفاده می شود. این فیلترها کارتریجی یا ستاره ای بوده و در صورت نیاز و در شرایطی که مواد پودری یا گرد و غبار و ذرات پودری باید مکش شوند دستگاه به فیلترهای ایمنی کلاس H تجهیز می شود.

همانطور که ذکر شد ظرفیت مخزن در جاروبرقی صنعتی در مقایسه با جاروهای تجاری بسیار بیشتر است. برای آنکه تخلیه مخزن بزرگ و سنگین جاروبرقی صنعتی راحت تر صورت گیرد مخازن معمولا بصورت چرخ دار و دسته دار طراحی می شوند تا به راحتی قابل حمل باشند.

اکثر جاروبرقی های صنعتی دارای بخش های ذکر شده فوق هستند اما در جایی که نیاز به استفاده از مکنده های بزرگ بوده و امکان اتصال جاروبرقی صنعتی به برق وجود ندارد از موتورهای دیزل استفاده می شود این جاروبرقی ها غالبا بصورت وکیوم لودر یا تریلر طراحی می شوند. همچنین هنگام مکش مواد خاص برای مثال ذرات دارای درجه حرارت بالا یا ذرات چسبنده ممکن از است از فیلترها، مخازن و خرطومی هایی با جنس خاص استفاده شود.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s