تفاوت واترجت صنعتی الکتریکی و دیزلی یا بنزینی

IMG_0004

دستگاه های واترجت از لحاظ نوع موتور به دو دسته واترجت الکتریکی و واترجت بنزینی یا دیزلی تقسیم می شوند. این دو رده واترجت صنعتی از لحاظ ساختار کلی و نحوه عملکرد تفاوتی با یک دیگر نداشته و همانگونه که بیان شده تفاوت این دو نوع کارواش صنعتی به نوع موتور تأمین کننده انرژی مورد نیاز برای عملکرد پمپ فشار قوی دستگاه باز می گردد.

دستگاه های واترجت صنعتی الکتریکی سطح صدای کمتری داشته و آلودگی زیست محیطی ایجاد نمی کنند. بنابراین حتی در محیط های سرپوشیده به راحتی و بدون ایجاد هیچ گونه مشکلی قابل کاربرد می باشند. این واترجت ها در مقایسه با مدل های بنزینی و دیزلی قیمت کمتری داشته و سرویس و نگهداری آنها راحت تر صورت می گیرد. واترجت صنعتی الکتریکی در دو مدل تک فاز و سه فاز تولید می شوند. مدل های واتر جت تک فاز برای عملیات سبک تر نظیر شستشوی محوطه خارجی ساختمان و کاربرد در کارواش مناسب هستند در حالیکه مدل های کارواش صنعتی سه فاز معمولا دبی و قدرت فشار بالاتری داشته و در عملیات سنگین تر چون رسوب زدایی و سندبلاست مورد کاربرد قرار می گیرند.
دستگاه های واترجت صنعتی عمل کننده با سوخت فسیلی به دلیل دارا بودن موتور بنزینی یا دیزلی برای عملکرد خود نیاز به هیچ گونه منبع الکتریکی نداشته و بنابراین محدودیت های ناشی از کابل برق و دسترسی به پریز برق یا ژنراتور در آنها برطرف شده است. در نتیجه این رده از دستگاه های واتر جت صنعتی دارای شعاع عملیاتی وسیع تر می باشند و برای کاربرد در فضاهای باز و عملیاتی نظیر خدمات شهری یا کارواش سیار گزینه های بسیار ایده آل هستند. این رده از دستگاه های جت واتر در مقایسه با مدل های الکتریکی تجهیزات بیشتری داشته و بنابراین هزینه خرید آنها معمولا بیشتر می باشد از سوی دیگر سطح تعمیر و نگهداری بالاتری نیز دارند.
از موتورهای الکتریکی علاوه بر دستگاه های واترجت صنعتی در کارواش خانگی نیز استفاده می شود اما واترجت های بنزینی یا دیزلی معمولا در رده صنعتی قرار می گیرند. واترجت های فوق فشار قوی نیز در هر دو مدل الکتریکی و دیزلی یا بنزینی طراحی و تولید می شوند.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s