نازل چگونه بر عملکرد واترجت صنعتی تاثیر می گذارد؟

artimg_pressure-washer-spray-nozzles-lrg

نازل آخرین بخش یک دستگاه کارواش یا واترجت صنعتی است که آب پیش از خروج از دستگاه از آن عبور می‌نماید. این قطعه نقش بسیار مهمی در عملکرد موثر و بهینه دستگاه دارد. نازل‌های دستگاه واترجت صنعتی در مدل های متنوعی طراحی و تولید می شوند و هر یک دارای کاربرد ویژه ای می‌ باشند. در حقیقت نازل بخشی از واتر جت صنعتی است که زاویه پاشش و میزان پوشش دهی سطح را مشخص می نماید. برخی از مهم ترین انواع نازل های مورد استفاده همراه با دستگاه های کارواش صنعتی عبارتند از:

نازل سوزنی

این نازل آب پرفشار را بصورت یک جریان باریک در یک خط مستقیم پاشش می نماید و در حقیقت آب خارج شده از دستگاه واترجت صنعتی را در یک ناحیه بسیار کوچک متمرکز می نماید بدین ترتیب در کندن آلودگی های سرسخت عملکرد بسیار مناسب نشان می دهد اما اگر سطح دارای مقاومت کافی نباشد می تواند باعث وارد شدن آسیب به آن گردد.

نازل کاردکی یا تیغه ای

آب را تحت زاویه ای خاص پاشش می نمایند که می تواند مختلف باشد برای مثال 20، 25 و …. این نازل ها ممکن است ثابت یا متغیر باشند در مدل های متغیر امکان تغییر زاویه پاشش وجود دارد. پوشش دهی این نازل در مقایسه با نازل سوزنی بالاتر بوده اما از قدرت آب وارده کاسته می شود.

نازل دوار

این نازل کاربردی در واترجت صنعتی عملکرد نازل سوزنی و نازل کاردکی را ترکیب می نماید. در حقیقت آب از یک خروجی مشابه نازل سوزنی خارج می شود اما این نقطه می چرخد. بنابراین ضمن داشتن قدرت بالا پوشش دهی خوبی دارد.

نازل Point Speed

این نازل واترجت صنعتی مدلی پیشرفته تر از نازل دوار است که تعداد خروجی آن بیش از یک نقطه است و سرعت چرخش قابل تنظیم می باشد بنابراین می توان متناسب با نوع آلودگی و سختی آن سرعت چرخش را تنظیم نمود. نسب به نازل دوار آب را در جهت عمودتر پاشش می کند و پوشش دهی سطحی بالاتری دارد.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s