استفاده از خدمات شرکت خدماتی نظافتی یا خرید دستگاه

07349f992c961a208efd202bfdbe5772

اهمیت نظافت و شستشوی درست و اصلی در محیط‌های گوناگون از یک کارگاه کوچک گرفته تا یک کارخانه بزرگ یا مغازه ای با وسعت کم تا یک پاساژ یا مرکز خرید وسیع بر هیچ کس پوشیده نیست و اغلب افراد نسبت به این نکته آگاهی یافته اند که استفاده از وسایل قدیمی نظافت مثل جارو و خاک انداز یا تی و سطل نمی‌تواند عملیات نظافت و شستشو را به شکل باکیفیت و مطلوب به ویژه در محیط‌های دارای وسعت بالا به انجام رساند. امروزه کارایی دستگاه های نظافتی مکانیزه و مدرن در انجام عملیات نظافت صنعتی بر همگان روشن شده است. بهره گیری از قدرت و دقت بالای این تجهیزات برای نظافت محیط و حفظ پاکیزگی و بهداشت آن به دو طریق امکان پذیر می‌باشد:

1- صرف هزینه و خرید دستگاه های نظافتی مورد نیاز همچون اسکرابر، کارواش صنعتی، جاروبرقی و …

2- outsource فعالیت های نظافتی به یک شرکت خدماتی نظافتی

هر یک از این دو روش دارای مزایا و معایب خاص خود بوده و هنگام انتخاب یک راهکاری نظافتی مناسب باید به نکات گوناگونی توجه نمود تا به صرفه ترین روش به لحاظ اقتصادی انتخاب گردد.

هنگام انتخاب راهکار باید به این نکته مهم توجه شود که برنامه نظافتی محیط به چه صورت می باشد و یک دستگاه خاص قرار است چندین بار در طول هفته، ماه و یا سال مورد استفاده قرار گیرد. مثلا کفسابی عملیاتی است که با هدف بازگرداندن جلا و زیبایی به سطح کفپوش و یا حذف آلودگی های سرسخت ایجاد شده بر روی آن پس از اتمام ساخت و ساز انجام می شود. در صورت انجام این عملیات توسط یک شرکت خدماتی نظافتی معتبر و برخوردار از تجهیزات مدرن و نیروی متخصص شاید هر چند سال یک بار نیاز به تکرار عملیات کفسابی و سنگسابی باشد بنابراین در چنین شرایطی خرید یک دستگاه کف ساب با توجه به هزینه بالای آن شاید چندان مقرون به صرفه نباشد از سوی دیگر انجام این عملیات و کار با دستگاه نیازمند یک نیروی متخصص می باشد و اگر صاحب کار بخواهد خود دستگاه را خریداری نماید باید به استخدام یک نیروی کف ساب حرفه ای نیز فکر نماید. اما در مقابل عملیات نظافت و شستشوی روزانه سطوح کف پوش که به وسیله سوییپر و اسکرابر انجام می شود عملیاتی است که باید هر روزه انجام شود در این حالت می توان یک دستگاه باکیفیت را از یک برند معتبر تهیه نمود. معمولا دستگاه های نظافتی مکانیزه تولید شده توسط تولیدکنندگان معتبر و شناخته شده دارای کنترل پنل ساده بوده و یک نیروی خدماتی نه چندان ماهر و با تجربه نیز پس از یک آموزش ساده و کوتاه می تواند از آنها استفاده کند. بررسی ها نشان داده است که خرید دستگاه در این شرایط به صرفه تر بوده و باعث بازگشت سریع سرمایه می گردد.

در مورد شستشوی تجهیزات و ماشین آلات موجود در یک کارخانه هم وضع به همین منوال است. نظافت روزانه تجهیزات با دستگاه هایی همچون کارواش صنعتی یا جاروبرقی صنعتی امکان پذیر بوده و این عملیات باید هر روزه انجام شود. برای این کار خرید دستگاه ها منطقی و مقرون به صرفه است. در مقابل شستشوی برخی تجهیزات خاص مثل مبدل های حرارتی یا رسوب گیری لوله ها عملیاتی روزانه نیست و در مورد آنها می توان از خدمات ارائه شده توسط یک شرکت خدماتی نظافت خوب و برخوردار از تجهیزات مدرن و نیرو کار ماهر استفاده نمود.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s