انواع برس اسکرابر

thumb (1)

در یک دستگاه اسکرابر یا کف شوی فشار وارد بر برس دستگاه و سرعت چرخش آن عامل جدا کننده آلودگی از سطح است که همراه با پاشش آب یا محلول شوینده از مخزن آب تمیز موجب شستشوی سطح می شود. برس های اسکرابر در شکل های مختلفی موجود هستند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. اما در هر صورت برس اسکرابر باید دارای الیاف مقاوم باشد تا این الیاف بخوبی آلودگی را از سطح جدا کرده و در عین حال به سرعت دچار فرسایش و استهلاک نشوند. برس ها بر اساس میزان زبری الیاف خود تقسیم بندی می شوند. برس های زبر برای از بین بردن آلودگی ها سرسخت و عمیق مناسب هستند از برس های استاندارد در عملیات نظافت و شستشوی روازنه با اسکرابر استفاده می شود و برس های نرم مناسب کمپوش های حساس هستند. تا کفپوش در اثر استفاده از دستگاه کفشوی صنعتی دچار خط و خش نشود. برس های اسکرابر به دو دسته اصلی تقسیم می شوند.

برس دیسکی

این نوع برس مرسوم ترین نوع برس مورد استفاده در دستگاه های اسکرابر یا زمین شوی صنعتی است که برای شستشوی انواع کفپوش ها مناسب می باشد. در یک برس دیسکی فشار به شکل یکنواخت بر روی سطح توزیع شده و موجب پوشش دهی مناسب سطح می شود.

برس غلطکی

برس های غلطکی به شکل یک رولر طراحی می شوند و به خاطر ساختار خاص برس الیاف برس اسکرابر می توانند در خلل و فرج سطح نفوذ کرده و آلودگی را به نحو موثر از آن خارج کنند بنابراین این دسته از برس های دستگاه کفشور صنعتی برای استفاده بر روی سطوح متخلخل مناسب هستند.

علاوه بر این دو مدل برس متداول یک نوع پد اوربیتالی نیز در برخی مدل های اسکرابر مورد استفاده قرار می گیرد که به شکل مستطیل می باشد بنابراین برای نظافت و شستشوی زوایا و گوشه ها بسیار مناسب است.

دستگاه های اسکرابر علاوه بر برس با پد نیز قابل استفاده هستند. از پدها در عملیات جلادهی سطح استفاده می شود و این دسته از محصولات برای سطوح صاف و کاملا هموار مناسب می باشند. برای استفاده از پد به جای برس کافی است سری برس از دستگاه جدا شده و به جای آن یک پد و پد هولدر به دستگاه اسکرابر یا کف شوی متصل شود.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s