مخزن اسکرابر

1123

یکی از مهم ترین ویژگی های دستگاه اسکرابر یا کفشوی صنعتی آن است که دو مخزن جداگانه برای آب کثیف و تمیز دارد. بنابراین هیچوقت محلول آب و مواد شوینده مورد استفاده برای شستشوی با آب کثیف جمع آوری شده قاطی نمی شود یعنی درست برخلاف روش های قدیمی مثل تی و سطل و به این ترتیب هنگام استفاده کردن از اسکرابر برای شستشوی زمین آلودگی از بخشی به بخش دیگر منتقل نمی شود. بنابراین یکی از بخش‌های مهم هر دستگاه اسکرابر مخزن های آن هستند. حال این سوال مطرح می شود که مخازن دستگاه اسکرابر چه ویژگی هایی باید داشته باشند.

مخزن های دستگاه اسکرابر باید از مواد باکیفیت تولید شده باشند زیرا جداره داخلی این مخزن ها همواره در تماس با آب و مواد شوینده است پس باید مقاومت کافی داشته باشد تا دچار خوردگی و زنگ زدگی نشود. از سوی دیگر به منظور کاهش ابعاد اسکرابر و افزایش قدرت مانور آن، معمولا طراحی دستگاه زمین شوی صنعتی به گونه ای است که مخزن ها بخشی از بدنه اسکرابر هستند. پس جدار خارجی آنها نیز باید مقاومت کافی داشته باشد تا در برخوردهای ناخواسته و تصادفی ناشی از خطای انسانی به راحتی دچار آسیب و دفرمگی نشود.

مخزن های اسکرابر بخش هایی از این دستگاه هستند که به منظور افزایش طول عمر دستگاه و کاهش استهلاک آن باید بعد از هر بار استفاده از دستگاه کفشوی صنعتی به دقت تمیز و شسته شوند. بنابراین طراحی مخزن ها باید طوری باشد که آنها کاملا قابل دسترس باشند و بشود کامل آنها را شست و تمیز کرد. برای آنکه  راحت بتوان مخزن را شست و تمیز کرد مخزن های آب کثیف در بعضی مدل های اسکرابر دستی قابل جدا شدن هستند در دستگاه های اسکرابر خودرویی که امکان جدا کردن مخزن وجود ندارد باید مخزن دارای دریچه یا شلنگ تخلیه باشد تا بشود آن را کاملا خالی کرد. بطور کلی دریچه های مخزن بسیار مهم هستند مثلا مخزن آب تمیز دستگاه اسکرابر باید دهانه بزرگی و در دسترسی داشته باشد تا به راحتی و به سرعت پر شود.

در کنار تمام موارد یاد شده اسکرابر باید دارای مخزن هایی با ظرفیت مناسب باشد اگر ظرفیت مخزن کوچک باشد باید مرتب مخزن آب تمیز را پر و مخزن آب کثیف را خالی کرد یعنی عملیات شستشو همش با وقفه روبرو می شود. اگر مخزن بیش از حد بزرگ باشد وزن دستگاه افزایش می یابد پس باید متناسب با وزن و اندازه دستگاه اسکرابر موتور قدرت کافی داشته باشد.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s