نکات مهم در شستشوی کف

 

IMG_1642

در پست های قبلی به اهمیت شستشوی کف در محیط های مختلف اشاره شد و مشخص گردید که استفاده از دستگاه های مکانیزه مثل اسکرابر بهتر از انجام عملیات شستشوی با استفاده از وسایل قدیمی و دستی مثل تی و سطل و جارو است. درست است که استفاده از دستگاه های تخصصی مثل کفشوی صنعتی باعث می شود که شستشوی کف به صورت سریعتر و باکیفیت تر انجام شود اما برای اینکه بهترین نتیجه حاصل شود باید به برخی نکات توجه نمود و بر اساس آنها از دستگاه ها یا ابزارهای شستشوی کف استفاده کرد.

یکی از نکات مهم جنس و نوع کفپوش است. هنگام شستشوی کف باید توجه شود که سطح کفپوش ها کاملا صاف و صیقلی است یا تا حدودی ناهموار است و خلل و فرج دارد مثلا برای شستشوی کف در محیط دارای کفپوش های کاملا صیقلی می شود از اسکرابر با پد استفاده کرد ولی در جایی که اندکی زبری و ناهمواری در سطوح کف وجود دارد استفاده از اسکرابر با برس بهتر است. همچنین در شستشوی کف در محیط های دارای کفپوش های متخلخل بهتر است از اسکرابرهای دارای برس غلطکی استفاده شود برای سایر کفپوش های برس های دیسکی مناسب هستند.

نوع آلودگی نیز در روش و مواد انتخاب شده برای شستشوی کف تاثیر گذار است. بهتر است در عملیات شستشوی کف به نوع آلودگی و عمق آن کاملا توجه شود. در عملیات روزانه شستشوی کف استفاده از مواد شوینده مخصوص اسکرابر برای نظافت روتین سطح پاکیزگی و بهداشت مورد نظر را تامین می کند اما در جایی که آلودگی سرسخت و عمیق است بهتر است از مواد شوینده قوی تر استفاده کرد. همچنین شستشوی کف در جایی که آلودگی های عمیق سرسخت و موضعی دارد با واترجت صنعتی قابل انجام است این روش به ویژه برای محیط های صنعتی مناسب است.

وسعت محیط یک پارامتر دیگر در عملیات نظافت و شستشوی کف است که روش و دستگاه انتخاب شده باید متناسب با آن باشد. شستن زمین در محیط های کوچک و متراکم با اسکرابرهای دستی جمع و جور و دارای قدرت مانور بالا انجام می شود ولی برای شستشوی کف در محیط های بزرگ بهتر است از اسکرابرهای خودرویی استفاده کرد که ظرفیت کاری، پهنای شستشو و مخزن های بزرگتری دارند.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s