فیلتر جاروبرقی صنعتی

478d

بطور کلی دستگاه های جاروبرقی صنعتی در مقایسه با مدل‌های خانگی و تجاری قدرت فیلتراسیون بالاتری دارند. چون دستگاه های جاروبرقی صنعتی برای کاربرد در محیط های صنعتی مثل کارخانه ها تولید شده اند و نوع مواد و آلودگی که مکش می کنند معمولا متفاوت با آلودگی مرسوم در محیط های مسکونی و تجاری است بنابراین وجود یک فیلتر قوی در یک جاروبرقی صنعتی اهمیت دارد تا بتواند از بازگشت ذرات ریز و گرد و غبار که می تواند خطرناک باشند جلوگیری نماید. بنابراین در دستگاه های جاروبرقی صنعتی از فیلترهای طبقه بندی شده استفاده می شود. در حالیکه در  مدل های تجاری و خانگی پاکت جارو برقی که آلودگی ها در آن جمع می شوند نقش فیلتر را هم بر عهده دارد و در مدلهای پیشرفته تر دستگاه ممکن است دارای فیلتر کیسه ای باشد.

فیلتر در جاروبرقی صنعتی می تواند انواع مختلفی داشته باشد. در بیشتر جارو برقی های صنعتی و نیمه صنعتی از فیلترهای ستاره ای یا کارتریجی استفاده می شود این فیلترها سطح فیلتراسیون بالاتری نسبت به فیلترهای کیسه ای دارند. و بر حسب کلاس خود می توانند ذرات تا 3 یا 1 میکرون را جذب کنند. فیلترهای ستاره ای معمولا دارای جنس پلی استری هستند که قابل شستشو می باشد. از سوی دیگر دستگاه های مکنده یا جارو برقی صنعتی و نیمه صنعتی مجهز به سیستم نظافت فیلتر هستند که به کمک این سیستم می توان آلودگی و گرد و غبار نشسته بر روی فیلتر را به راحتی جدا نمود تا عملکرد بهینه مکش حفظ گردد. دستگاه های مکنده بزرگتر ممکن است فیلتر پاکتی موازی داشته باشند که سطح فیلتراسیون بسیار بزرگی دارد و هنگام مکش حجم بالای آلودگی عملکرد مناسب نشان می دهد.

در جایی که ذرات و آلودگی جمع آوری شده خیلی ریز باشد دستگاه جاروبرقی صنعتی را به یک فیلتر ثانویه علاوه بر فیلتر اولیه دستگاه تجهیز می کنند.این فیلتر از نوع هپا بوده و می تواند ذرات تا 3/0 میکرون را فیلتر کند.  این فیلتر ذرات بسیار ریزی را که از فیلتر اصلی جاروبرقی صنعتی عبور کرده اند جذب می کند و نمی گذارد این ذرات وارد پمپ مکنده صنعتی شده و دوباره به فضای پیرامون باز گردند بدین ترتیب فیلتر ایمنی در جاروبرقی صنعتی هم از پمپ محافظت می کند و هم کیفیت هوای محیط را ارتقاء می دهد.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s