نظافت تجهیزات توسط شرکت خدماتی نظافتی

IMG_0003

یکی از مهم ترین خدماتی که یک شرکت خدماتی نظافتی فعال در حوزه نظافت صنعتی می تواند ارائه نماید نظافت تخصصی ماشین الات و تجهیزات موجود در یک کارخانه یا کارگاه است. عملیات نظافت این تجهیزات و ماشین آلات نیازمند دستگاه های مکانیزه خاص و روش‌های ویژه ای است در نتیجه تنها با اعزام نیروی خدماتی از طرف یک شرکت خدماتی نظافتی امکان پذیر نیست و انجام این عملیات به ابزار و نیروی متخصص و ماهر نیاز دارد.

اگر همکاری با یک شرکت خدماتی نظافتی و بهره گیری از خدمات تخصصی نظافتی آنها در برنامه یک کارخانه یا کارگاه نبوده و در فواصل زمانی منظم به صورت پیوسته انجام نشود، آلودگی های موجود بر روی دستگاه ها و تجهیزات خط تولید و سایر بخش‌های کارخانه به تدریج موجب خوردگی و استهلاک دستگاه ها شده و در فرایند فرآوری و تولید اثر منفی به جا می گذارد. از سوی دیگر اگر عملیات نظافت تخصصی توسط وسایل دستی و قدیمی و نیروهای بی تجربه انجام شود نه نیروهای باتجربه یک شرکت خدماتی نظافتی کیفیت مورد نظر فراهم نشده و حتی ممکن است دستگاه یا تجهیزات آسیب ببیند. یعنی علی رغم صرف انرژی و زمان و هزینه قابل توجه این فرایند نه تنها سودمند نبوده ممکن است خود باعث ضرر شود.

نیروهای شرکت خدماتی نظافتی در عملیات دشوار و سختی چون شستشوی مبدل حرارتی، رسوب گیری از لوله‌ها، شستشوی مخازن، تخلیه و نظافت حوضچه ها از دستگاه هایی چون واترجت و مکنده های کاملا صنعتی و سنگین کار استفاده می کنند. این دستگاه ها برای استفاده تحت عملیات سخت صنعتی و شرایط دشوار کاری طراحی شده اند و همراه با تجهیزات جانبی خاصی به کار می روند که برای انجام یک نوع عملیات خاص طراحی و تولید شده است. به این ترتیب عملیات نظافتی مورد نظر به کمک یک شرکت خدماتی نظافتی در کمترین زمان با بالاترین کیفیت و بدون هیچ گونه آسیب به تجهیزات و ماشین آلات کارخانه یا کارگاه انجام می شود و در نهایت بهترین نتیجه به دست می آید که به معنای صرفه جویی در هزینه ها و محافظت از سرمایه خواهد بود.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s