تجهیزات جانبی کارواش صنعتی

2a

وجود برخی تجهیزات و امکانات در یک کارواش صنعتی باعث می شود که کار کردن با دستگاه واترجت صنعتی به مقدار بسیار زیادی ساده تر شود، بخش‌های مختلف دستگاه و تجهیزات کاربردی آن به شکل بهتری نگهداری شوند و در مجموع عمر دستگاه کارواش صنعتی افزایش یابد. این تجهیزات می توانند در ساختار یک کارواش صنعتی لحاظ شوند و بصورت یکپارچه با واتر جت صنعتی وجود داشته باشند یا بصورت استاندارد همراه با آن عرضه شوند.

از جمله این امکانات می توان به مخزن آب یکپارچه با کارواش صنعتی ، سپرهای ضربه گیر، ترمز توقف، قرقره شلنگ جمع کن، نگهدارنده کابل برق و محل نگهداری تجهیزاتی مثل لنس و تفنگی اشاره نمود. مخزن آب کارواش صنعتی معمولا ظرفیت زیادی ندارد و جریان آب وارد شده را تنظیم می کند و به این ترتیب از پمپ محافظت می کند و طول عمر پمپ را بعنوان مهم ترین بخش واترجت یا کارواش صنعتی افزایش می دهد که به معنی افزایش عمر دستگاه است. سپرهای ضربه گیر در جلو و عقب دستگاه های کارواش صنعتی از وارد شدن ضربه به بدنه دستگاه و بخشهای حساس آن جلوگیری می کنند بدین ترتیب از دفرمگی دستگاه جلوگیری می کنند و طول عمر جت واتر را افزایش می دهند. ترمز توقف بخش بسیار سودمندی است که به چرخ کارواش صنعتی اضافه می شود و از حرکت ناخواسته دستگاه جلوگیری می کند پس تعادل دستگاه را هنگام استفاده یا توقف افزایش می دهد و احتمال آسیب دیدن دستگاه را بعلت افتادن و حرکت کردن تصادفی تا حد زیادی کاهش می دهد.

قرقره شلنگ جمع کن به کاربر کمک می کند تا با کارواش صنعتی راحت تر کار کند. وجود این قرقره خطر ناشی از باز ماندن شلنگ فشار قوی کارواش صنعتی را کاهش می دهد و باعث می شود شلنگ فشار قوی دستگاه بهتر نگهداری شود و فرسایش و پارگی آن کاهش یابد. در دستگاه های واترجت صنعتی الکتریکی نگهدارنده کابل برق برای کابل برق دستگاه همانند نقش قرقره شلنگ جمع کن برای  شلنگ فشار قوی را دارد. همچنین طراحی خلاقانه در بعضی دستگاه های کارواش صنعتی به گونه ای است که محل یا قلابی برای نگه داشتن لنس و تفنگی دارند به این ترتیب تجهیزات مورد نیاز کارواش صنعتی همواره در دسترس کاربر قرار دارند و کیفیت نگهداری از آنها افزایش می یابد. بنابراین هنگام انتخاب یک واترجت صنعتی باید به چنین پارامترهایی توجه نمود زیرا این تجهیزات و امکانات کارایی دستگاه را به طرز قابل توجه افزایش می دهد.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s