اسکرابر بیمارستانی

IMG_0612

استفاده از اسکرابر در عملیات شستشوی کفپوش ها در محیطی همانند بیمارستان مزایای زیادی به همراه دارد. استفاده از اسکرابر یا کفشوی صنعتی از انتقال آلودگی از یک بخش به بخش دیگر جلوگیری می کند و به این ترتیب مانع از انتشار عفونت و بیماری می شود. هنگام استفاده از اسکرابر ، کاربر در تماس مستقیم با آلودگی ها قرار نمی گیرد که از لحاظ حفظ سلامت و ایمنی او بسیار اهمیت دارد. اسکرابر بخاطر داشتن سرعت بالا هرگونه آلودگی را سریعا از روی سطح تمیز می کند و قدرت بالای آن در حذف آلودگی ها از محیط باعث افزایش بهداشت و پاکیزگی می شود. از طرف دیگر اسکرابر سطح را سریعا خشک می کند و خطر افتادن و سر خوردن افراد را از بین می برد. با این همه محیطی مثل بیمارستان یا درمانگاه یا سرای سالمندان در مقایسه با سایر محیط ها به سطح بهداشت و پاکیزگی بالاتری نیاز دارد و ممکن است استفاده از دستگاه های اسکرابر معمول به خصوص در بخش نگهداری بیماران استانداردهای بهداشتی مورد نیاز را تأمین نکند. بنابراین مدل خاصی از اسکرابر طراحی شده است که مخصوص استفاده در محیط هایی مثل بیمارستان و درمانگاه است و اسکرابر بیمارستانی نامیده می شود.

اسکرابر بیمارستانی ضمن داشتن تمام ویژگی های مثبت اسکرابرهای معمولی مثل قدرت و سرعت بالای پاک کنندگی، داشتن مخزن آب تمیز و آب کثیف جدا از هم، سهولت کاربری و … دارای مخزن هایی با جنس خاص است. در تولید مخزن های این مدل اسکرابر ها از مواد آنتی باکتریال استفاده شده است. یعنی در صورت وارد شدن آلودگی به داخل مخزن، میکروب ها و باکتریها وارد شده حداکثر ظرف مدت سه روز از بین خواهند رفت به این ترتیب حتی اگر مخزن به درستی نظافت و شستشو نشود و آلودگی در زوایا و گوشه های آن باقی بماند این آلودگی به علت مواد آنتی باکتریال مخزن از بین می رود و در صورت استفاده مجدد از دستگاه به سطح زمین منتقل نخواهد شد.

دستگاه های اسکرابر بیمارستانی علاوه بر داشتن خاصیت آنتی باکتریال بودن دارای سطح صدای کمتری هم هستند در نتیجه در صورت استفاده از آنها برای بیماران و سایر افراد حاضر در محیط ناراحتی ایجاد نمی شود.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s