شستشوی خطوط ترافیکی توسط شرکت خدماتی نظافتی

falch-anwendung-entfernung-markierungen-4-fa

از خدمات قابل ارائه توسط یک شرکت خدماتی نظافتی می توان به شستشوی خط کشی ها و علائم ترسیم شده بر روی سطح جاده و خیابان اشاره کرد. این خطوط ترافیکی بهترین روش برای هدایت رانندگان و عابرین می باشند. یکی از وظایف پیمانکاران خدمات شهری و یک شرکت خدماتی نظافتی طرف قرارداد با شهرداری ها شستشوی خطوط ترافیکی است که به هر دلیل دچار فرسایش شده و ظاهری کم رنگ و نامناسب پیدا کرده اند. از بین بردن و شستشوی این خطوط بسیار سخت و پرهزینه برای شرکتهای خدمات نظافتی است زیرا از مواد بسیار مقاوم و چسبنده برای ترسیم آنها بر سطح خیابان و جاده استفاده می شود. یک راه حل نوین برای شستشوی خطوط ترافیکی توسط یک شرکت خدماتی نظافتی به روز و حرفه ای استفاده از دستگاههای واترجت فوق فشار قوی است.

همانگونه که در پاراگراف اول گفته شد، شستن علائم ترسیم شده بر سطح جاده و خیابان عملیات سخت برای شرکت های خدمات نظافتی به شمار می آید. یک شرکت خدماتی نظافتی سنتی معمولا از روش هایی مثل شات بلاست، سندبلاست، شستشو با مواد شیمایی، استفاده از مشعل گازی و … برای این عملیات استفاده می کند. اگر روش انتخاب شده توسط شرکت خدماتی نظافتی یکی از روش‌های ذکر شده در فوق باشد، انجام عملیات شستشو در یک بازه زمانی طولانی انجام شده و کارایی این روش ها بسیار پایین است. همچنین این روش ها ناسازگار با محیط زیست بوده و آلودگی زیادی ایجاد می کنند. بطور کلی اگر شرکت خدماتی نظافتی از این روش های قدیمی استفاده کند نتیجه ای چندان مطلوب حاصل نمی شود چون رنگ های ترافیکی در خلل و فرج سطح زمین نفوذ می کنند و هیچکدام از این روش ها نمی تواند بخوبی رنگ نفوذ کرده را پاک کند.

راهکار خلاقانه مورد استفاده توسط شرکت خدماتی نظافتی حرفه ای استفاده از روش هیدروبلاست و بکارگیری واترجت های فوق فشار قوی خواهد بود. برای انجام این عملیات توسط جت واتر، شرکت خدماتی نظافتی باید دستگاه کارواش صنعتی قدرتمند با فشار عملیاتی حدود 2500 بار در اختیار داشته باشد. معمولا همراه با این دستگاه، تجهیزات جانبی کارآمد مثل نازل های زمین شوی توسط شرکت خدماتی نظافتی مورد استفاده قرار می گیرد. این روش بسیار سودمند است و موجب کاهش هزینه ها به میزان قابل توجه خواهد شد. از مزایای دیگر این روش می توان به موارد زیر اشاره نمود.

محافظت از سطح

روش های مورد استفاده توسط شرکتهای خدمات نظافت سنتی باعث آسیب دیدن سطح می شوند. در این روش های برای حذف رنگ از سطح زمین باید عملیات لایه برداری انجام شود که باعث آسیب دیدن سطح می شود. این مسأله نه تنها ظاهر مناسبی ایجاد می کند بلکه ممکن است به دلیل جمع شدن آب برف و باران و یخ در حفرات باعث خطای دید برای رانندگان شود. از دیگر نتایج واضح پس از پایان عملیات شرکت خدماتی نظافتی در صورت استفاده از روش های قدیمی، ایجاد خط های سفید رنگ بر روی سطح است که ممکن است با خطوط ترافیکی اشتباه گرفته شوند. در مقابل اگر شرکت خدماتی نظافتی از واترجت فوق فشار قوی و تجهیزات جانبی مناسب استفاده کند، جریان آب به داخل خلل و فرج سطح نفوذ کرده و باعث شستشوی مواد رنگی می شود بدون آن که آسیب جدی به سطح وارد شود. این مسأله به معنای حفظ ظاهر زیبای خیابان و عدم ایجاد خطر برای رانندگان و عابرین است.

روش سریعتر و اقتصادی تر

سرعت کار نیروهای خدماتی شرکت خدماتی نظافتی در صورت استفاده از یک واترجت فوق فشار قوی در انجام عملیات شستشوی خطوط ترافیکی بسیار بیشتر از روش های دیگر مثل سندبلاست است. سرعت بالا در این عملیات حائز اهمیت است زیرا شرکت های پیمانکار نظافتی ساعات کم تردد را برای این عملیات انتخاب می کنند و عملیات باید هر چه سریعتر تا شروع مجدد رفت و آمد تمام شده یا بخش قابل قبولی از آن انجام شود. از سوی دیگر وقتی سرعت بیشتر باشد شرکت خدماتی نظافتی از نیروی انسانی کمتر استفاده خواهد کرد که به معنی کاهش هزینه می باشد.

زیست سازگاری

سایر روش های بکار رفته توسط شرکت های پیمانکار نظافت شهری روش های سازگار با محیط زیست نیستند. مشعل گازی دود و گاز ایجاد می کند. مواد شیمیایی هم مشکلات خود را دارند و بعلاوه گران قیمت می باشند. اما اگر شرکت خدماتی نظافتی استفاده از واترجت فوق فشار قوی را برای این عملیات انتخاب نماید تنها عامل شستشو دهنده آب است که چون فشار بالایی دارد هر گونه ماده سرسخت و مقاوم را بخوبی از سطح جدا می کند. یعنی هیچ گونه آلودگی زیست محیطی ایجاد نخواهد شد. بنابراین اگر محیط زیست برای شما اهمیت دارد برای عقد قرارداد به سراغ شرکت خدماتی نظافتی بروید که از روش های سازگار با محیط زیست استفاده می کند.

عدم ایجاد ضایعات

در شیوه های مثل سند بلاست یا شات بلاست مواد ساینده مورد استفاده بصورت حجم زیادی از ضایعات و آلودگی باقی می مانند. در این شرایط شرکت خدماتی نظافتی برای جمع آوری این مواد باید به فکر راه حل بهینه باشد. روشی مثل سمباده زنی هم باعث جدا شدن تکه های آسفالت و مواد رنگی و بر جای ماندن آنها در پایان عملیات می شود پس باز هم نیروهای خدماتی شرکت خدماتی نظافتی باید دست به کار شوند  و یک عملیات شستشوی ثانویه برای جمع آوری این مواد انجام دهند. اما اگر شرکت خدماتی نظافتی از واترجت فوق فشار قوی با یک نازل زمین شوی کارآمد استفاده کند فشار بالای آن مواد رنگی را به ذرات ریز تبدیل کرده که به راحتی با آب شسته می شوند. این نازل قابل تجهیز به شلنگ مکش نیز بوده و با جمع آوری آب و آلودگی در پایان عملیات شرکت خدماتی نظافتی سطحی خشک بر جای می ماند.

نکات ذکر شده مشخص می کند که برای شستن خطوط ترافیکی، استفاده از واترجت توسط شرکت خدماتی نظافتی بهترین روش است که سرعت و ایمنی  و سازگاری با محیط زیست را افزایش داده و هزینه ها را کم می کند.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s