آشنایی بیشتر با تجهیزات خدمات کفسابی

دستگاه خدمات کفسابی

همانطور که در پست های قبلی ذکر شد دستگاهی که در خدمات کفسابی مورد استفاده قرار می گیرد. کف ساب، سنگ ساب یا grinder نام دارد. این تجهیزات مورد استفاده در خدمات کفسابی از دیسکهای چرخان افقی استفاده می کنند که کارهای زیادی را انجام می دهد. خدمات کفسابی می تواند از بافت دار کردن سبک برای باز کردن حفرات یک سطح تا لایه برداری رنگ و پوشش را شامل شود.  نکته کلیدی در مورد چندکاره بودن دستگاههای کف ساب به تجهیزات ساینده آنها باز می گردد که در تنوع وسیعی از مدل های مختلف با درجه زبری متفاوت موجود هستند که برای کاربردهای متفاوت مناسب می باشند. با توجه به اینکه در خدمات کفسابی از دستگاههایی استفاده می شود که از عمل چرخش بیش از فشار استفاده می کنند تا لایه برداری را انجام دهند، بنابراین قطر لایه قابل برداشن در خدمات کفسابی محدود به 4.5 سانتیمتر محدود است که متناسب با عمق مورد نظر در خدمات کفسابی نوع تجهیزات ساینده باید انتخاب شود. در مقایسه با کلنگ زنی یا شات بلاستینگ بطور کلی پس از خدمات کفسابی سطحی با مشخصات صاف تر بر جای می ماند و اگر خدمات کفسابی بر روی سطح بتنی متراکم و سخت انجام شود بیشتر حالت جلادهی خواهد داشت تا سایندگی سطح.

برای اجرای خدمات کفسابی بر روی زمین یا بلوک ها شما می توانید از یک دستگاه کفساب دستی استفاده نمایید که اندازه آن می تواند از واحدهای تک دیسک برای کار کردن در محیط های کوچک و دارای محدودیت فضایی تا مدل های دو، سه و حتی چهار دیسک برای اجرای خدمات کفسابی گسترده در محیط های بزرگ تغییر کند. یک دستگاه کفساب تک دیسکی پهنای کاری 10 الی 12 اینچ دارد در حالیکه در یک مدل دارای دو دیسک در هر بار حرکت دستگاه بیش از 20 اینچ از سطح قابل پوشش دهی می باشد. سرعت چرخش دیسک ها در دستگاههای مورد استفاده در خدمات کفسابی از 250 تا بیش از 3000 دور بر دقیقه متغیر است. در دستگاه هایی که بیش از یک دیسک دارند، دیسک ها معمولا در خلاف جهت هم می چرخند تا گشتاور دارای تعادل ایجاد کنند در این حالت دستگاه کفساب از سمتی به سمت دیگر کشیده نخواهد شد. اگر لازم باشد خدمات کفسابی همراه با سایش بیشتر انجام شود، برخی از دستگاههای ساب همچنین به سرهای شناور تجهیز می شوند که مشخصات سطح کف و چرخ های عقب قابل تنظیم را دنبال می کنند تا دیسک های ساینده را در حالت تراز حفظ کنند. بسیار از تولید کنندگان تجهیزات خدمات کفسابی دستگاه های خود را با منبع تغذیه گوناگون عرضه می کنند که می تواند شامل موتور الکتریکی، گازوئینلی یا پروپین باشد. اغلب دستگاه های ساب به واحد مکش تجهیز شده اند تا خدمات کفسابی بدون انتشار گرد و غبار در محیط انجام شود. در برخی مدل های دیگر از پاشش آب استفاده می شود. بنابراین خدمات کفسابی می تواند بصورت مرطوب همراه با آب یا بصورت خشک با مکش انجام شود.

اگرچه دستگاه های ساب دستی برای محیط های گوناگون و حتی انجام خدمات کفسابی روی تخته کفپوش های بزرگ مناسب هستند اما شما همچنین می تواند از ساب زن های دستی کوچک و قابل حمل برای اجرای بهتر عملیات در قسمت های باریک استفاده کنید یعنی در جایی که دستگاه های بزرگتر قدرت مانور کافی ندارند مثل گوشه ها و نزدیک به دیوارها. ساب زن های دستی کوچکتر با قطرهای مختلف از 5 تا 12 اینچ موجود هستند و حتی برای تمیز کردن سطوح عمودی همانند دیوارها نیز می توانند استفاده شوند و بر روی پیشخوان های بتنی نیز قابل استفاده هستند. همانند مدل های بزرگتر دستگاه های کاربردی در خدمات کفسابی دستگاه های ساب زن دستی با تجهیزات ساینده مختلف عرضه می شوند و می توانند برای کنترل گرد و غبار به یک جاروبرقی صنعتی متصل شوند.

کاربردهای رایج دستگاه های کفساب

بسیاری از دستگاه های کفساب امروزی دارای قابلیت انجام عملیات مختلف هستند و انعطاف پذیری بالاتری نسبت به دستگاه هایی دارند که فقط برای عملیات پرداخت سطح طراحی شده اند. خدمات کفسابی راهکاری خوب برای آماده سازی سطح بیش از اعمال پوشش های نازک یا رنگ است زیرا با اجرای خدمات کفسابی شیار در سطح ایجاد نمی شود. کاربرد دیگر خدمات کفسابی شامل شکستن رسوبات روغن، کثیفی و آلودگی های سطحی است. همچنین می توان به تراز کردن اتصالات ناهموار هنگام کنار هم قرار گرفتن قطعات بزرگ کفپوش اشاره کرد. بسیاری از پیمانکاران همچنین خدمات کفسابی را با دستگاههای مجهز به ساینده های نرم تر انجام می دهند تا سطوح کف را صیقلی و جلادار نمایند.

تجهیزات جانبی مورد استفاده در خدمات کفسابی

سرمایه گذاری برای فراهم نمودن انواع مختلف ساینده برای یک دستگاه ساب مورد استفاده در خدمات کفسابی چندکاره بودن دستگها را افزایش می دهد و به شما امکان می دهد تا رنج وسیعتری از خدمات کفسابی را با یک ماشین انجام دهید. سه نوع ساینده متداول که در خدمات کفسابی استفاده می شوند عبارتند از  سنگ های ساینده اشباع شده با سیلیکون کاربید، ساینده های متشکل از کاربید تنگستن و ساینده های دارای قطعات الماس. برخی از دستگاه های ساب زن همچنین دارای تجهیزات خراش دهنده هستند که برای حذف لایه های پوشش ضخیم تر مورد استفاده قرار می گیرند.

ساینده های سیلیکون کاربیدی که در درجه زبری مختلف برای لایه برداری عمیق و پولیشینگ نرم موجود هستند انتخابی مقرون به صرفه برای اجرای خدمات کفسابی برای عملیات صاف کردن ناهمواری ها یا پرداخت زبر و تراز کردن ناهمگونی های کمتر از 1.6 اینچ هستند . اگرچه این ساینده ها به راحتی دچار گرفتگی می شوند و به همین دلیل برای اجرای خدمات کفسابی در برداشن اغلب پوشش ها ناکارآمد هستند.

ساینده های تنگستن کاربیدی و الماس پوشش های سطحی را با سرعت و کارایی بالاتر حذف می کنند. ساینده های تنگستن کاربیدی می توانند لایه ها و پوشش های ضخیم را بدون سوراخ کردن بتن در خدمات کفسابی حذف کنند.عملکرد لایه برداری آنها که مشابه با استفاده از یک تراش دهنده است برای اجرای خدمات کفسابی برای برداشن لایه های بیش از 16/1 اینچ مناسب است مثل خدمات کفسابی برای برداشتن لایه های چسبنده، رنگ های ضخیم، رسوبات صنعتی و رسوبات پلاستیکی.

برای لایه برداری پوشش های نازک یا پوشش های دارای سختی بالا همانند یوریتین و اپوکسی از ساینده های همراه با قطعات الماس باید استفاده شود که در اجرای این نوع خدمات کفسابی بهترین گزینه هستند. سایر کاربردها شامل پولیشینگ و برداشتن عیب های کوچک سطحی است.

برای اجرای خدمات کفسابی صرف نظر از نوع ساینده ای که برای دستگاه خود انتخاب می کند مدلی را انتخاب کنید که به راحتی قابل تعویض است. این مسأله به شما کمک می کند تا به راحتی در مراحل مختلف ساینده ها را باهم عوض کرده و از ساینده های زبر به سمت نرم حرکت کنید.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s