ویژگی‌های خاص در اسکرابر

TURNADO_68_Seitenansicht_4c

بطور کلی اسکرابر یک دستگاه نظافت صنعتی است که بصورت اختصاصی برای کاربرد روی زمین ساخته شده است یعنی این دستگاه بصورت تخصصی قادر به شستشو و خشک کردن سطوح کف است و تمام دستگاه های اسکرابر صنعتی بر همین اساس تولید شده اند و در نتیجه از لحاظ بخش های تشکیل دهنده و نحوه عملکرد مشابه هستند. اما برخی ویژگی ها ممکن است در تمام دستگاه های اسکرابر مشابه نبوده و در حقیقت بعنوان یک آپشن به مدل خاصی از یک کفشوی صنعتی اضافه شود تا کارایی آن را بیشتر کرده یا باعث شود که آن اسکرابر برای استفاده در محیطی خاص بهینه گردد.

از جمله این ویژگی ها موتور جلوبرنده در اسکرابر های دستی است. در حقیقت در اسکرابرهای دستی کوچک دستگاه زمین شوی تحت تاثیر نیروی هل دادن کاربر و چرخش برس خود به سمت جلو حرکت می کند اما در دستگاه های اسکرابر ی که بزرگتر هستند چون وزن دستگاه سنگین تر است به جلو راندن اسکرابر برای نیروی خدماتی دشوار می گردد به ویژه آنکه در مسیر حرکت کفشور سطوح شیبدار و رمپ وجود داشته باشد. بنابراین برندهای مختلف معمولا دستگاه های اسکرابر دستی خود را در دو مدل دارای موتور جلوبرنده و فاقد موتور جلوبرنده ارائه می کنند تا مشتری مدل مناسب با شرایط محیطی و کاری خود را انتخاب نماید.

ویژگی دیگری که در بعضی دستگاه های اسکرابر صنعتی لحاظ می شود کاهش سطح صدای عملکرد دستگاه تا استفاده از آن در محیط هایی مثل بیمارستان ها، کتابخانه، مدارس، دانشگاه ها و حتی شرکت ها باعث ایجاد مزاحمت برای افراد نشود. این رده از اسکرابر ها که معمولا با نام کم صدا یا بی صدا عرضه می شوند از لحاظ مشخصات فنی کاملا مشابه مدل های استاندارد هستند اما در طراحی آنها پارامترهای اضافه ای در نظر گرفته شده است که باعث کاهش سطح صدای اسکرابر می شود.

جنس مخزن در مدل های مختلف اسکرابر تولید شده توسط یک برند نیز می توند متفاوت باشد. یعنی ممکن است دو اسکرابر توسط یک کارخانه تولید شوند که از لحاظ کارایی، ابعاد، پهنای شستشو، ظرفیت مخازن و … کاملا مشابه باشند اما جنس مخزن آنها متفاوت باشد. اگر در تولید اسکرابر از مواد غنی شده با افزودنی های آنتی باکتریال برای مخزن اسکرابر استفاده شود این دستگاه برای استفاده در محیط هایی مناسب است که سطح بهداشت بالاتری نیاز دارند مثل بیمارستان های یا صنایع غذایی  داروسازی. ورژن های استاندارد از این اسکرابر ها در محیط های عمومی مثل مراکز خرید، مجتمع های تجاری- اداری و مدارس و … به کار می روند.

اخرین پارامتر تجهیزات جانبی که در حالت استاندارد همراه دستگاه اسکرابر صنعتی ارائه می شود یا مشتری بنا به درخواست خود می تواند آنها را به اسکرابر یا کف شوی صنعتی اضافه کند. مثل لنس پاشش آب یا خرطومی مکش و …. اینها ویژگی هایی است که باعث می شود کارایی اسکرابر در نظافت نقاط دور از دسترس و گوشه ها و زوایا افزایش یابد.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s