تجهیزات شرکت خدماتی نظافتی

IMG_0150

نحوه فعالیت اکثر شرکتهای خدمات نظافت به این صورت است که نیروی خدماتی برای انجام عملیات نظافت عمومی به شرکت ها یا سازمان های درخواست کننده اعزام می کنند. این نیروهای خدماتی اعزام شده توسط شرکت خدماتی نظافتی معمولا در انجام عملیات نظافت و شستشوی بخش‌های مختلف مجموعه مورد نظر از روش‌های سنتی و وسایل قدیمی و دستی استفاده می‌کنند. اما آیا این روش روشی مناسب برای نظافت یک فضای بزرگ مثل یک مجتمع تجاری- تفریحی یا یک مرکز خرید بزرگ است؟ در مورد یک بیمارستان یا سرای سالمندان که نیاز به سطح بالاتری از بهداشت دارد چطور؟ نظافت تخصصی در یک کارخانه که نوع ویژه ای از آلودگی ها در آن وجود دارد به چه صورت است؟

اگر یک شرکت خدماتی نظافتی برای انجام عملیات نظافت و شستشو در هر یک از محیط های ذکر شده به اعزام نیروهای خدماتی ساده و تجهیز آنها به ابزارهای دستی مرسوم مثل تی و سطل و جاروی دستی اکتفا می کند  این شیوه کار پاسخگوی نیازهای نظافتی محیط های ذکر شده نخواهد بود و اگر کاربران شرکت خدماتی نظافتی از این روش استفاده کنند کیفیت مطلوبی در نهایت ایجاد نخواهد شد. همچنین در صورت استفاده از روش‌های قدیمی شرکت خدماتی نظافتی باید تعداد بیشتری نیروی خدماتی به مجموعه اعزام کرده و ساعات کاری آنها نیز طولانی تر خواهد بود.

در مقابل یک شرکت خدماتی نظافتی خوب، حرفه ای و مدرن در انجام عملیات نظافت عمومی محیط‌های گوناگون از دستگاه‌های مکانیزه استفاده می کند. متداول ترین تجهیزات نظافت صنعتی مکانیزه شامل اسکرابر، سوییپر، جاروبرقی صنعتی و واترجت صنعتی است. هنگام استفاده از هر یک از تجهیزات ذکر شده تنها یک کاربر برای کار کردن با دستگاه مورد نیاز است و عملکرد مکانیزه دستگاه کارایی را به شدت افزایش داده بطوریکه همان یک دستگاه در مقایسه با ابزارهای دستی سطح بسیار بیشتری را پوشش می دهد. به این ترتیب شرکت خدماتی نظافتی می‌تواند تعداد نیروی خدماتی بسیاری کمتری را اعزام نماید و عملیات نظافت و شستشو را در زمان بسیار کوتاه تری به انجام رساند. به این ترتیب هزینه نیروی انسانی به نحو چشمگیر کاهش می یابد.

اگر شرکت خدماتی نظافتی از دستگاه های مکانیزه برای انجام عملیات نظافتی استفاده کند، صرفه جویی در هزینه ها تنها مزیت همراه آن نخواهد بود. مزیت دیگر ارتقاء کیفیت عملیات است. هنگام استفاده از ابزارهای دستی بسیاری از نقاط دور از دسترس یا فضاهایی که دسترسی به آنها دشوار است بصورت تمیز نشده باقی می مانند اما اگر شرکت خدماتی نظافتی تجهیزات مدرن همانند واترجت و جاروبرقی در اختیار نیروهای خود قرار دهد کلیه فضاهای دور از دسترس نیز به شکل بهینه تمیز خواهند شد همچنین دستگاه های مکانیزه در مقابل ابزارهای دستی قدرت پاک کنندگی و تمیزکنندگی بسیار بالاتری دارند. هر چه کیفیت نظافت بالاتر باشد، سطح بهداشت و سلامت محیط افزایش یافته و از سوی دیگر عمر بخش هایی چون کفپوش، شیرآلات، مبلمان و … افزایش می یابد. افزایش عمر ماشین آلات و تجهیزات موجود به ویژه در کارخانه ها و کارگاه های تولیدی بسیار مهم است.

در نهایت اگر کاربران شرکت خدماتی نظافتی از دستگاه های مکانیزه استفاده کنند تاثیر مثبتی در دیدگاه افراد حاضر در محیط یا مراجعه کنندگان خواهد داشت و به آنها این حس را القاء می کند که در محیطی مدرن و به روز حضور دارند.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s