انتخاب نازل دوار کارواش صنعتی

نازل دوار کارواش صنعتی

اگر کارواش صنعتی شما مجهز به نازل سوزنی یا صفر درجه باشد حتی می توانید اسم خود را روی یک قطعه چوب حک کنید. متاسفانه  جریان بسیار باریک آب پرفشار خارج شده از نازل سوزنی واترجت نمی توانند مساحت بالایی را پوشش دهد و اگر بخواهید عملیات شستشوی جایی با مساحت بالا را مثلا پیاده رو را با واترجت صنعتی و این نوع نازل انجام دهید مدت زمان بسیار طول خواهد کشید.

حال تصور کنید که قدرت بالای جریان آب خارج شده از نازل سوزنی با سرعت مافوق صوت بچرخد. این دقیقا کاری است که نازل دوار کارواش صنعتی انجام می دهد. با چرخش جریان آب، واتر جت صنعتی می تواند مسیر عریض تری را تمیز کند. به همین دلیل است که اگر کارواش صنعتی شما با این نوع نازل تجهیز شود شما می توانید مساحت بزرگتری را با یک جریان آب سوزنی کاملا متمرکز شده تمیز کنید.

نازل دوار چگونه کار می کند؟

نازل دوار بصورت خودکار جریان آب سوزنی را در دایره ای به قطر 100 تا 200 میلیمتر  با سرعت 3000 دور بر دقیقه می چرخاند. جریان آب چرخان سطح تحت پاشش را از چند زاویه تحت پوشش قرار می دهد و باعث شکسته شدن سریع اتصال بین جرم و الودگی و سطح می شود. در نتیجه اگر کارواش صنعتی با یک نازل دوار مورد استفاده قرار گیرد، زمان انجام عملیات نظافتی نصف می شود.

انتخاب نازل دوار مناسب

انتخاب یک نازل دوار مناسب برای کارواش صنعتی همانند انتخاب مشخصه های مناسب جریان آب یعنی فشار و دبی می باشد.  اول از همه به سادگی باید درجه نازل دوار را با کارواش صنعتی خود تطبیق دهید.  فهمیدن اینکه نازل دوار شما برای کارواش خانگی یا کارواش صنعتی طراحی شده است کار ساده ای است.

رمز کار انتخاب سایز روزنه است که باید متناسب با فشار عملیاتی و دبی کارواش صنعتی باشد. برای مثال اگر واترجت صنعتی شما فشار 165 بار دارد یک نازل دوار کوچک با روزنه 3 برای آن مناسب است. از سوی دیگر، اگر یک کارواش صنعتی حرفه ای دارید که فشار عملیاتی 350 بار دارد و برای آن همان نازل دوار بالایی را انتخاب کنید عملکردی ضنعیف خواهد داشت  و باید یک نازل ضخیم تر انتخاب کنید که بتواند در برابر فشار دو برابری تحمل کند. تلاش کنید که سایر روزنه نازل دوار کارواش صنعتی شما تا حد امکان کوچک باشد، چرا؟

اگر روزنه نازل بزرگتر باشد، فشار کاهش می یابد. کل هدف نازل دوار آن است که از بالاترین فشار ممکن بهره گیرد.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s