تخمین هزینه خدمات کفسابی

خدمات کفسابی

هنگام تخمین هزینه های اجرای خدمات کفسابی یک پیمانکار باید متغیرهای بسیاری را در نظر بگیرد که شامل نیروی انسانی، لقمه ها، نوع زمین و … است که در ادامه به برخی از آنها اشاره می شود:

تعمیرات در خدمات کفسابی

برنامه ریزی برای تعمیرات می تواند یکی از چالش برانگیزترین موضوعاتی باشد که یک پیمانکار هنگامی که هزینه خدمات کفسابی را برای یک نوع پروژه و زمین خاص برآورد می کند با آن مواجه می شود… چیزی که باید به خاطر داشته باشید آن است که  برخی اوقات چیزی همانند کفپوش نرم (فرش و موکت) یا کاشی بر روی زمین وجود دارد زیرا بتن بد بوده است. پیمانکاران معمولا نواحی ترک خورده و آسیب دیده را هر هر متر مربع تعیین می کنند و هزینه تعمیر آنها را لحاظ می نمایند.

تأسیسات ضروری

اگر در اجرای خدمات کفسابی با تجهیزات الکتریکی کار می کنید باید اطمینان حاصل کنید که منبع تغذیه با ولتاژ درست در محل کار شما موجود است. اگر نیست، توان مورد نیاز برای تجهیزات الکتریکی شما باید از طریق یک ژنراتور قابل حمل تأمین شود.

برنامه زمانی با توجه به نوع محیط کار

برآورد کنید که برای اجرای خدمات کفسابی چقدر زمان دارید و ظرف مدت چند روز باید عملیات را به اتمام برسانید. اگر تحت یک برنامه زمانی فشرده کار می کنید یا در محلی کار می کنید که باز است و افراد در آن تردد می کنند باید طوری برنامه ریزی کنید که در ساعات شب یا آخر هفته نیز کار کنید. در این حالت دستمزد نیروهای خدماتی بیشتر خواهد بود یا هزینه اضافه کاری برای نیروهای خدماتی باید در برآورد هزینه نهایی لحاظ شود.

برنامه زمانی کاری

یک برنامه زمانی کاری یعنی برنامه ای که تنظیم می شود که چه زمانی کار خاصی در ساختمان انجام شود و چه کسانی در خصوص انجام آن کار در محل حضور داشته باشند. چنین چیزی معمولا به درستی در برنامه زمانی پروپوزال پیمانکار قرار داده نمی شود بنابراین آماده باشید که هنگامی که زمان ورود کارکنان شما برای ورود به محل مورد نظر فرا رسید، انعطاف پذیر باشید.  آنچه که به ویژه مهم است در این برنامه زمانی کاری به ان توجه شود بطور کلی دو چیز است: محافظت از زمین و دیوارها. ممکن است لازم باشد برای محافظت از زمین قبل و یا بعد از خدمات کفسابی تنظیم کنید. اطمینان حاصل کنید که در پروپوزال ارائه شده کاملا مشخص است که چه کسی مسئول نصب محافظ زمین است و چه کسی هزینه آن را پرداخت می کند. همچنین باید بدانید که شما قرار است خدمات کفسابی را قبل یا بعد از ساخته شدن دیوارها انجام دهید. اگر عملیات قبل از ساخته شدن دیوارها انجام می شود حداقل کار را در کناره های دیوار و لبه ها باید انجام دهید اما اگر دیوارها هنگام کار شما وجود داشته باشند باید هزینه اضافی مرتبط با کار در کناره های دیوار و گوشه ها و زوایا در پروپوزال در نظر گرفته شود.

کناره ها و کار یدی

این تمام آن بخشی از خدمات کفسابی که بعنوان کار سخت در نظر گرفته می شود. کناره های دیوار می توانند هزینه را دو برابر کنند به ویژه اگر تعداد زیادی اتاق های کوچک در یک پروژه خدمات کفسابی وجود داشته باشند.

نمونه ها

مدل ها و نمونه ها وقت گیر هستند و باعث مصرف منابع می شوند و ممکن است بخواهید برای آنها هزینه دریافت کنید. اگر اجرای خدمات کفسابی را قبول کردید هزینه ای که مشتری برای یک مدل می پردازد می تواند از قرارداد کم شود.

ساینده ها

چندین فاکتور مختلف وجود دارند که بر روی هزینه های ساینده های مورد استفاده در خدمات کفسابی تاثیرگذار باشند که شامل سختی بتن و تعداد مراحلی است که برای عملیات کفسابی و پولیشینگ باید انجام شود.

پودر ساینده

کرم، نمک و فلفل یا اگریگیت. اگر برش مطلوب در مشخصات واضح نیست، نسبت به آن قبل از ثبت نهایی عدد پیشنهادی خود  اطمینان حاصل کنید. شما مشاهده خواهید کرد که سود شما ناپدید خواهد شد اگر شما برای کرم برش هزینه پرداخت کنید یا مجبور شوید که هزینه برای ساینده ها برای هندل کردن یک برش اگریگیت صرف کنید.

متصل کردن

غالبا در خدمات کفسابی نیاز به پولیشری هست که عملیات متصل کردن را بر روی سطح انجام دهد. ماده متصل کننده شما بسته به نوع اتصالات زمین تغییر خواهد کرد. این ماده رایگان نیست، بنابراین هزینه مرتبط با آن را در پروپوزال خود لحاظ کنید. اگر موقع انجام عملیات ماده شما تمام شود ممکن است مجبور شوید هزینه بالایی برای حمل و نقل ماده اضافی مورد نیاز به محل انجام پروژه پرداخت کنید که از جیب شما خواهد بود.

طرح مخلوط شدن

بررسی کنید که طرح مخلوط شدن بتن محل انجام خدمات کفسابی چگونه بوده است. این مسأله به شما خواهد گفت که چه فشاری مورد نیاز است که یکی از فاکتورهایی است که تعیین می کند چه لقمه الماسی برای پروژه باید استفاده کنید.

نحوه جمع آوری ضایعات

با بررسی پروژه موجود تصمیم بگیرید که نحوه اجرای خدمات کفسابی بصورت خشک خواهد بود یا تر. باید در صورت حساب پیشنهادی خود برای تجهیزات و هزینه ها فاکتوری برای کنترل گرد و غبار یا جمع آوری دوغاب در نظر بگیرید.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s