بهترین جاروبرقی صنعتی برای نظافت عالی

جاروبرقی صنعتی

دستگاه های جاروبرقی صنعتی قدرتمند، پایدار، سنگین کار و دارای طراحی شخصی سازی شده هستند تا به شما در بزرگترین و طاقت فرساترین عملیات نظافتی در محیط های صنعتی کمک کنند.  عملیات مورد نظر شما چه برداشتن بارهای سنگین و سبک باشد یا مواد خشک و مرطوب یا ذرات جامد یا مایعات ریخته شده بر روی زمین شما به یک جاروبرقی صنعتی نیاز خواهید داشت، اما سوال این است که چه مدل جاروبرقی یا مکنده ای؟ این پست را در مورد چگونگی انتخاب یک جارو برقی صنعتی بخوانید و برای شروع کار این سوالات سودمند را از خود بپرسید.

سوال 1) کاربرد چیست؟

دستگاه های مکنده یا جاروبرقی صنعتی بهترین عملکرد خود و رضایت مشتری را هنگامی ارائه می دهند که اجزاء و مشخصات آنها با کاربردهای معین سازگاری داشته باشد. از ریزترین ذرات پودر گرفته تا بزرگترین قطعات تراشه، هر جزئیاتی به حساب می آید، بنابراین هر چه شما بیشتر در مورد کاربرد مورد نظر خود بدانید تصمیم گیری برای شما آسان تر می شود. چه نوع ماده ای را می خواهید جمع کنید؟

در زیر تعدادی از رایج ترین آلودگی ها و پسماندی که دستگاه های جاروبرقی صنعتی برای جمع آوری آنها طراحی شده اند بیان گردیده است:

 ضایعات فلزی

تراشه فلزات

مایعات و روغن های خنک کننده

گرد و غبار

خرده آشغال

پودر رنگ

آرد و غلات

ذرات مواد غذایی

گرد و غبار اره

شناخت محیط کاری نیز می تاند به شما کمک کند که تعیین کنید جاروبرقی صنعتی که انتخاب می کنید تا چه اندازه کارآمد خواهد بود. آیا به منبع تأمین کننده هوا دسترسی خواهید داشت؟ ذرات موجود در محیط کار شما تا چه اندازه ریز هستند؟ آیا اشتعال پذیر می باشند؟ دانستن این اطلاعات نه تنها به شما کمک می کند که تصمیم هوشمندانه تری اتخاذ کنید بلکه همچین از جراحات کاری اصلی و خطرات جلوگیری می کند.

اگر یک لوله در محل کار شما بترکد، فکر می کنید چقدر کارآمد خواهد بود اگر بخواهید آب حاصل را با یک جاروی دستی  جمع کنید؟ این جایی است که تجربه نظافت با یک جاروبرقی صنعتی را بی نظیر می نماید. نوع کاربرد است که تعیین می کند شما به یک جاروبرقی صنعتی خاک نیاز دارید یا یک جاروبرقی آب و خاک.  دستگاه های جارو برقی یک هدف اصلی دارند: ایجاد مکش قوی تا مواد را جمع آوری کنند.  جاروبرقی های خاک با سیستم مکش ویژه طراحی شده برای جمع آوری ذرات سبک تر به این هدف می رسند.  جاروبرقی های آب و خاک، از طرف دیگر، نیازمند استفاده از پمپ های مکنده قدرتمندتر هستند تا بتوانند مایعات سنگین تر و چگالتر را حرکت دهند. در زیر دو موردی که برای دست یابی به حداکثر نتایج هنگام جمع آوری ضایعات مایع با یک جاروبرقی صنعتی باید در نظر گرفته شود بیان شده است:

اطمینان حاصل کنید که جاروبرقی صنعتی آب و خاک شما با سوئیچ قطع کن مایع تجهیز شده است

اطمینان حاصل کنید که مخزن را بلافاصه بعد از استفاده خالی می کنید تا از تشکیل رسوبات و کاهش بازده در جاروبرقی صنعتی خود جلوگیری کنید.

سازگاری بین کاربرد و جاروبرقی صنعتی در بازیافت تراشه های فلزی نیز حیاتی است. به ویژه اگر لازم باشد مواد خنک کننده را نیز جمع آوری کنید.

سوال 2) سیستم فیلتراسیون جاروبرقی صنعتی چگونه است؟

یکی از مرسوم ترین سوالاتی که هنگام خرید یک جاروبرقی صنعتی برای جمع آوری مواد خشک مطرح می شود، سیستم فیلتراسیون آن است. بخش مهمی از پروسه ها وجود دارد که هنگامی که جاروی شما ذرات ریزتر را به دام می اندازد، اغاز می شود این بخش مرتبط با سیستم فیلتراسیون است. وابسته به محیط کاری و کاربرد مورد نظر شما، کار در دست ممکن است نیازمند استفاده از فیلتر هپا یا در برخی موارد فیلتر UPLA باشد تا محیط را از آلودگی ها عاری نگه دارد. در پاراگراف های بعدی توضیح داده می شود که جاروبرقی صنعتی شما به چه فیلتری نیاز دارد؟

انتخاب فیلتر درست:  HEPA یا  ULPA

فیلترهای  HEPA

فیلتر هپا بعنوان فیلتری تعریف می شود که می تواند حداقل 97/99 % ذرات تا اندازه کوچکی 3/0 میکرون را جذب کند. این اندازه ذره بسیار کوچکتر از دانه های قهوه، یک دانه فلفل و حتی یک نقطه کوچک استکه تقریبا 615 میکرون می باشند. فیلترهای هپا برای به دام انداختن مواد میکروسکوپیک همانند گرد و غبار بسیار ریز و سایر ذرات معلق در هوا که می توانند خطرناک باشند و باعث مشکلات سلامتی شوند تولید شده اند. بسته به نوع صنعت، دستورالعمل نگهداری سختگیرانه وجود دارد کتا فضای هر محیط صنعتی پاکیزه نگاه داشته شود.

فیلتر  ULPA

این فیلتر حتی از فیلتر هپا کارآمدتر است و حداقل 99/99% ذرات تا اندزه ذره 12/0 میکرون را فیلتر می کند. فیلتراسیون باکیفیت  ULPA از طریق فیلتر کردن آهسته ای کامل می شود که نمی تواند از 025/0 میکرون در هر ثانیه بیشتر شود. بنابراین زمان کافی برای ورود هوا به داخل ذرات فیلتر شده وجود دارد. فیلتر  ULPA معمولا در کاربردهای کلین روم یا موقعیت هایی که پاکیزگی کاملا مورد نیاز است مورد استفاده قرار می گیرد.

سوال 3) جارو برقی صنعتی یا مکنده تا چه اندازه قدرتمند است؟

هنگام جستجو برای جاروبرقی صنعتی سنگین کار با عملکرد عالی، بسیاری از افراد فقط به توان موتور توجه م یکنند. اکرچه خریداران تحصیل کرده جاروبرقی صنعتی با عدد توان فریب نمی خورند.  قدرت یک جارو برقی یا مکنده صنعتی را فقط به مکش آن محدود نکنید، چندین فاکتور دیگر نیز وجود دارد که در عملکرد موثر جاروبرقی نقش دارند.

1) برای شروع، اگر کاربرد شما نیازمند جمع آوری مواد خشک است، سرعت مکش جارو یکی از مهم ترین جزئیاتی است که باید هنگام تعیین قدرت تمیزکنندگی جاروبرقی صنعتی در نظر گرفته شود.

سرعت جریان هوا بر حست مترمکعب در ساعت اندازه گیری می شود و این نیرو ذرات را جمع آوری کرده و به داخل دستگاه می کشد. برای مثال هر چه سرعت مکش بالاتر باشد، هنگام نظافت مواد پودری ریز مثل آرد یا گرد و غبار، حجم بیشتری مکش می شود.

2) دوما، اندازه گیری استاتیک لیفت یک جاروبرقی بسیار مهمتر از سرعت مکش است زیرا آن مستقیما مرتبط با قدرت سرعت مکش و توانایی آن در بلند کردن مواد است.

برای مثال، دستگاه های جاروبرقی صنعتی طراحی شدن برای جمع آوری مایعات و مواد سنگین مشخصات قدرت مکش بالاتری دارند. بطور کلی، هر چه قدرت مکش بالاتر باشد سرعت مکش پایین تر است بنابراین هنگام مکش مایعات سنگین چگال همانند آب، لیفت استاتیک است که به جاروبرقی صنعتی امکان جمع آوری مواد را می دهد.

4) حداکثر ظرفیت چقدر است؟

سوال بسیار مهم دیگری که باید هنگام خرید یک جاروبرقی صنعتی پرسیده شود آن است که چه نوع ظرفیتی نیاز دارید. برخلاف جاروهایی که مواد جمع آوری شده را داخل پاکت های کوچک ذخیره می کنند و نیازمند تعویض مداوم هستند، جاروبرقی صنعتی به منظور تسهیل این فرایند با مخازن بزرگتر و حجیم تر ارائه می شود.

5) آیا مکنده یا جاروبرقی صنعتی به تجهیزات ویژه ای نیاز دارد؟

فضای محیط کار خود را هنگام فکر کردن در مورد قابلیت های جاروبرقی صنعتی خود در نظر بگیرید.آیا باید مواد پودری بسیار ریز را جمع آوری کنید که به راحتی یک لایه روی فیلتر هپا تشکیل می دهند و دستگاه شما نیازمند استفاده از تکاننده فیلتر می باشد؟ یا عملیات مورد نظر شما جمع آوری مایعات است و جاروبرقی صنعتی شما نیازمند شیر یا دریچه تخلیه است که به راحتی خالی شود؟ به اطراف خود نگاه کنید چند پریز برق وجود دارد و بالاترین ولتاژی که می توانند ارائه کنند چقدر است؟

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s