هفت مرحله ساده برای استفاده از اسکرابر

IMG_0440

استفاده از یک اسکرابر در مقایسه با روش های سنتی نظافت و شستشوی کف مثل استفاده از تی و سطل روشی بسیار کارآمدتر است که مزایای متعددی مثل افزایش سرعت و کیفیت، کاهش هزینه ها، افزایش بهداشت و ایمنی و … را به همراه دارد اما برای آنکه بتوان از یک اسکرابر صنعتی نیز در بهترین حالت استفاده نمود و بالاترین بازده را به دست آورد، راهکارهای ساده ای وجود دارد. در این پست هفت مرحله ساده که موجب افزایش کارایی و بهره وری کفشوی صنعتی می شود بیان شده است.

1- آماده سازی محل کار

اگر در جایی کار می کنید که میزان رفت و آمد در آن زیاد است قبل از شروع کار با اسکرابر در اطراف بخشی که قرار است با اسکرابر تمیز شود تابلوهای هشدار قرار دهید تا افراد را آگاه نمایید.  هر گونه مانع را که ممکن است که در مسیر حرکت دستگاه قرار داشته باشد خارج کنید و نسبت به مواردی مثل کابل، ریسمان و رشته هایی که ممکن است به دور برس اسکرابر پیچیده و ایجاد مشکل نمایند حساس باشید و آنها را جمع آوری کنید.

2- جمع آوری زباله ها و گرد و خاک

اسکرابر دستگاه تخصصی شستشوی سطوح کف است یعنی هدف اصلی استفاده از آن پاک نمودن زمین از لکه های سرسخت و آلودگی هایی مثل چربی و … می باشد اگر چه برخی دستگاه های اسکرابر دارای برس های غلطکی قادر به جمع آوری پسماند خشک و جامد کوچک هستند اما بطور کلی بهتر است پیش از استفاده از اسکرابر اگر حجم آلودگی های جامد و حجیم در محیط زیاد است باید جمع آوری شود. می توان این عملیات را با جاروبرقی یا یک سوییپر دستی کوچک انجام داد. باقی ماندن هر آلودگی جامد روی زمینی که قرار است با کفشور تمیز  شود می تواند باعث گیر کردن آن در تی دستگاه و بر جای  ماندن رده های آب شود.

3- آغاز عملیات از شعاع خارجی

برای شروع عملیات از نواحی نزدیک به دیوار یا فضاهای خارجی تر شروع کنید. هر راهی که حرکت می کنید باید با چرخش در یک شعاع وسیع باشد. این نوع حرکت به تی امکان می دهد که محلول پخش شده را جمع کند.

4- تقسیم بندی فضا

محلی را که با اسکرابر تمیز می کنید به چند بخش تقسیم کنید و بجای حرکت مستقیم از یک سر به سر دیگر در بخش های مجزا کار کنید. این روش کار به شما امکان می دهد از زمان خود به بهترین نحو استفاده کنید.

5- تکرار فرایند برای زمین های کثیف

اگر در این مرحله حس می کنید که یک راند دیگر باید روز زمین با اسکرابر انجام شود، به ویژه در خصوص زمین هایی که بسیار کثیف هستند، یک بار دیگر پروسه با به همین شکل تکرار کنید، تقسیم بندی فضا به چندین بخش و انجام عملیات از حرکت از سوی نواحی اطراف به سمت داخل

6-  استفاده از تی برای نواحی دارای محدودیت دسترسی

اگر هنوز لکه هایی وجود دارد که به آنها دسترسی ندارید و نمی توانید با دستگاه اسکرابر آنها را تمیز کنید از تی و سطل برای پاک کردن این بخش ها استفاده کنید.

7- منظم کردن اتاق بعد از خشک کردن

مطمئن شوید که بخش تمیز شده کاملا خشک شده هر چند که استفاده از اسکرابر خود موجب انجام عملیات خشک شدن بصورت همزمان با شستشو می شود اما اندکی تأمل کنید تا از خشک شدن کامل مطمئن شده و سپس علائم هشدار را بردارید و به تدریج اشیاءی را که خارج کرده بودید بازگردانید.

پس از انجام تمام مراحل فوق لازم است دستگاه اسکرابر صنعتی را به محل تخلیه در نظر گرفته شده منتقل کنید و مخزن آب کثیف را خالی کنید. در اغلب موارد دستگاه کف شوی خود دارای شلنگ تخلیه است که مخزن آب کثیف به راحتی خالی شود. در همان حالت شلنگ اب کثیف باز و در حال تخلیه داخل مخزن را با شلنگ آب بشویید تا تمامی آلودگی ها از آن خارج شوند این فرآیند را ادامه دهید تا  از شلنگ آب کثیف آب کاملا تمیز خارج شود.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s