6 راز برای افزایش طول عمر برس سوییپر

 

برس سوییپر

دستگاه های سوییپر معمولا افتخاری را که مستحق آن هستند دریافت نمی کنند. عجیب این است که بسیاری از مردم خطرات سلامتی جدی را که سوییپر ها با تمیز کردن سطوح کف از آنها جلوگیری می کنند، نمی شناسند. بههمین دلیل، سوییپر ها به ویژه مدل های صنعتی بزرگ بخشی مهمی از تجهیزات نظافتی هستند. همانند هر دستگاه نظافتی سرویس و نگهداری یک بخش حیاتی در مورد سوییپر هاست که باعث حفظ عملکرد بهینه آنها می شود.

افزایش طول عمر برس های سوییپر فاکتوری حیاتی در نگهداری این دستگاه می باشد. در این پست بایدها و نبایدها درباره برس سوئیپر بیان شده است.

1- برس های ارزان قیمت برای سوییپر خود نخرید نخرید

اگرچه در نگاه اول خرید برس های ارزان قیمت ممکن است یک معامله عالی به نظر برسد اما همیشه شما چیزی را به دست می آورید که به اندازه آن پول داده اید. برس های ارزان قیمت طول عمر بسیاری کوتاهی دارند که در نهایت ارزش قیمت کمتر آنها را ندارد. چون برس های دستگاه جاروب خیابانی جزو قطعات مصرف هستند افراد همیشه می خواهند هزینه کمتری برای آنها بپردازند. قیمت برس به به کیفیت و تعداد رشته های آن بستگی دارد. کاهش هر دو اینها قیمت را کاهش می دهد اما همچنین نرخ فرسایش را افزایش خواهد داد. بنابراین سرمایه گذاری برای خرید برسی اندکی گران قیمت تر باعث طول عمر بالاتر و عملکرد بهتر دستگاه در نظافت سطوح کف خواهد شد.

2- اطمینان حاصل کنید اتصالات در شرایط قابل استفاده هستند.

همانطور که نگه داشتن تایرها با باد کافی می تواند نرخ مصرف سوخت را کاهش دهد، نگه داشتن اتصالات دستگاه در شرایط خوب می تواند فرسایش برس های سوییپر را کاهش دهد. نگهداری کم کار بزرگی انجام داده و در هزاران تومان هزینه ای که صرف تعویض برس خواهد شد صرفه جویی خواهد کرد.

در حقیقت اتصالاتی که به برس ها اجازه می دهند روی سطح زمین قرار گیرند باید بخوبی نگهداری شوند. اگر این اتصالات فرسوده شوند یا بچسبند، فرسایش مازاد می تواند رخ دهد. بنابراین چک کردن منظم اتصالات برس یه سرمایه گذاری زمانی کوچک است که می تواند باعث صرفه جویی بزرگ در تعویض برس ها شود.

3- از فشار زیادی استفاده نکنید.

رایج ترین علت فرسایش زود هنگام برس ها آن است که فشاری بیش از حد لازم بر برس سوییپر وارد شود. اصطکاک اضافی ایجاد شده هنگامی که برس ها تماس زیادی با سطح زمین دارند باعث می شود الیافت آنها با نرخ سریعتری فرسوده شود. مطمئن باشید که مقدار درستی از فشار به برس سوییپر اعمال می شود پارگی و فرسایش مازاد کاهش یابد.

4- تنظیمات زاویه مناسبی برای برس استفاده کنید.

منبع دیگر فرسایش زود هنگام تنظیمات زاویه ای نامناسب برای برس جانبی سوییپر است. اگر زاویه رو به جلو و رو به خارج به درستی تنظیم نشود، برس ممکن است نیاز به فشار تماس اضافی داشته باشد تا عمل کند یا الیاف زیادی از آن در تماس با سطح زمین قرار گیرند. بنابراین اطمینان حاصل کردن از اینکه اپراتورهای سوییپر برس ها را در زاویه درست تنظیم کرده اند می تواند به افزایش طول عمر برس کمک کند.

5- در استفاده از اپشن ها و امکانات افزایش دهنده سودمندی خساست نکنید.

خیلی از سوییپرها امکاناتی ارائه می دهند که کمک می کند اپراتور از اعمال فشار زیاد جلوگیری کرده و برس را در زاویه مناسب بدون آن که روی کارایی اثر بگذارد تنظیم کند. این امکانات ارزش آن را دارند که روی آنها سرمایه گذاری شود. سوییپر های مدرن و با کیفیت دارای امکانات تنظیمی داخل کابین هستند که به اپراتور اجازه می دهند فقط از حد لازم فشار برای انجام کار استفاده کند بدون آنکه لازم باشد صندلی خود را تکر کرده یا سرعت را کم کند. امکاناتی مثل امکان زاویه دهی به برس جانبی که به اپراتور اجازه می دهد زایوه برس را از داخل کابین تنظیم کند تا زباله ها را از نواحی دور از دسترس نیز جمع کند بدون آنکه لازم باشد فشار اضافی استفاده کند.

6- قبل از انکه اپراتور را به کار با سوییپر بگمارید به او آموزش دهید.

فرسایش غیر ضروری ایجاد شده توسط فشار مازاد و زاویه نامناسب برس می تواند با آموزش اپراتورها در خصوص اینکه چگونه برس سوییپر را به درستی تنظیم کنند جلوگیری شود. اپراتورها و کارکنان مسئول سرویس و نگهداری از دستگاه باید یاد بگیرند چه فشار تماسی و چه زاویه برسی برای عملیات در حال انجام با دستگاه جاروب خیابانی کارآمدتر است. بسیاری از تولید کنندگان تجهیزات نظافت صنعتی دستورالعمل های با جزئیات کامل در مورد تنظیم برس برای عملکرد بهینه دستگاه فراهم می نمایند.

در نهایت اینکه نگهداری هر دستگاهی به عهده افرادی است که از آن استفاده می کنند. بنابراین به کارکنان خود آموزش کافی و درست دهید تا بخوبی از دستگاه استفاده و نگهداری نمایند.

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s