استفاده از اسکرابر صنعتی در صنایع غذایی

انتخاب اسکرابر صنعتی متناسب با جنس کفپوش

برای محیط هایی که در آنها عملیات تولید، بسته بندی و توزیع مواد غذایی و آشامیدنی انجام می شود و نیازهای ویژه ای دارند  و باید بهداشت در بالاترین سطوح استاندارد در آنها رعایت شود، یک اسکرابر صنعتی که سطوح کف را به نحو موثر تمیز می کند و به حفظ بهداشت و پاکیزگی محیط کمک می نماید، یک اولویت است. بسته به وسعت محیط و شرایط کاری آن از انواع مدل های اسکرابر دستی و خودرویی در صنایع غذایی می توان استفاده کرد. باید دقت کرد دستگاه کف شوی صنعتی که در این صنایع به کار می رود باید دارای مخزن آب کثیفی باشد که به سهولت در دسترس بوده و بتوان آن را کاملا تخلیه کرده و شست و ضدعفونی نمود تا باقی ماندن آب آلوده در مخزن موجب ایجاد بوی بد نشده و سطح بهداشت محیط را کاهش ندهد.

همچنین یک اسکرابر صنعتی که درچنین محیطی مورد استفاده قرار می گیرد باید دارای بخش‌هایی باشد که به راحتی و بدون نیاز به ابزار ویژه جدا شده و می توان آنها را شست و تحت عملیات نظافت روزانه قرار داد زیرا باقی ماندن هر گونه آلودگی بر روی بخش هایی همانند برس یا تی زمین شوی صنعتی می تواند به منبعی برای رشد و انتشار میکروب و باکتری تبدیل شده و باعث انتشار آلودگی در محیط شود و سلامت مواد غذایی را به خطر اندازد.

انتخاب اسکرابر صنعتی متناسب با نوع کفپوش

این پست راهنمایی برای نظافت و شستشوی سطوح کف سخت در صنایع غذایی و کارخانه های تولید کننده مواد غذایی و آشامیدنی می باشد.

بتن یا موزائیک مسطح

اگر سطح زمین با بتن یا موزائیک پوشانده شده است و کاملا مسطح می باشد، استفاه از یک اسکرابر صنعتی با برس دیسکی پیشنهاد می شود. همچنین از پد نیز می توان همراه با دستگاه استفاده کرد. به ویژه پدهای الماس مورد استفاده همراه با کفشوی صنعتی باعث صیقلی شدن سطح کف می شوند و هر گونه خط و خش و ناهمواری و زبری را که می تواند منبع انباشت آلودگی باشد از بین برده و باعث تسهیل عملیات نظافت و شستشو در مراحل بعدی می شوند. اگر سرعت دستگاه اسکرابر دارای تنظیم است بهتر است برای جلادهی دستگاه با سرعت بالا کار کند. در نظافت روزانه استفاده از برس دیسکی استاندارد مناسب است اما اگر جایی دچار آلودگی موضعی عمیق شده است بهتر است از برس زبر استفاده شود.

سطوح رنگ شده مسطح

 دستگاه های اسکرابر با برس دیسکی بهترین عملکرد نظافتی را بر روی کفپوش های مسطح دارند اما باید عملیات پیش جاروب حتما انجام شود. یک اسکرابر دارای برس غلطکی می تواند علمیات جاروب و شستشوی را در یک مرحله انجام دهد. این دستگاههای کفشور دارای مخزن زباله برای آلودگی های جامد هستند. اما باعث صیقلی شدن و جلای زمین سخت رنگ شده نمی شود. بنابراین برای زمین اپوکسی اگر بخواهیم جلادار شود استفاده از اسکرابر با برس دیسکی است.

سطوح رنگ شده زبر- غیرلغزنده

تمیز کردن این گونه سطوح به طور کلی دشوار است زیرا آلودگی ها درناهمواری سطح و خلل و فرج آن جمع می شوند و خارج کردن آنها دشوار است. این زمین ها معمولا به انجام عملیات نظافت و شستشو توسط یک اسکرابر با برس غلطکی خوب پاسخ می دهند به ویژه اگر همراه با اسکرابر صنعتی از مواد شوینده باکیفیت استفاده شود. دستگاه شستشوی زمین مورد استفاده نیز باید در این حالت قدرت مکش بالا داشته باشد تا زمین غیرلغزنده کاملا خشک شود تا بهترین نتیجه به دست آید.

کفپوش وینیل یا لینولیم

اگر می خواهید این نوع کفپوش ها درخشان به نظر بیایند و تلالوء داشته باشند باز هم توصیه ما استفاده از اسکرابر با برس دیسکی است اما دستگاه های کف شو با پد اربیتالی نیز گزینه ای ایده آل برای نگهداری این نوع کفپوش به شمار می آیند. زیرا آنها از مواد شوینده و آب کمتری در مقایسه با اسکرابر دیسکی استفاده می کنند، همچنین این نوع کفشو می تواند گوشه ها و زاویا را که همیشه به سختی تمیز می شوند بدون نیاز به استفاده از مواد شوینده قوی و مضر تمیز کند.

کاشی سرامیکی

برای این نوع کفپوش اسکرابر صنعتی با برس غلطکی مناسب است چون کاشی ها را به خوبی تمیز کرده در عین حال وارد درز نواحی اتصال کاشی ها شده و با خارج کردن آلودگی از آنها باعث می شود که سطح به صورت کامل و یکنواخت تمیز شود.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s