نکات ایمنی واترجت صنعتی

نکات ایمنی واترجت صنعتی

هنگامی که نوبت به تمیز کردن آلودگی ها و جرم های سرسخت می رسد یکی از بهترین راهها استفاده از واترجت صنعتی است. تولیدکنندگان معتبر تجهیزات نظافت صنعتی دامنه متنوعی از دستگاه های واتر جت صنعتی با فشار عملیاتی و دبی متفاوت دارند و شما می توانید دقیقا دستگاهی متناسب با نیاز خود انتخاب کنید. دستگاه های کارواش صنعتی موثر هستند اما می توانند خطرناک باشند اگر به درستی از آنها استفاده نکنید. در این پست نکات ایمنی در خصوص استفاده از واتر جت صنعتی بیان شده است.

بازبینی واترجت صنعتی پیش از استفاده

مهره ها یا شکاف و پارگی در کابل، علائم شل شدگی اتصالات نظیر عایق خارجی اطراف دو شاخه برق، شل شدن، شکستگی یا افتادن کاور، عملکرد مناسب تمام مکانیزم های ایمنی را بازبینی کنید. همچنین نشتی بر روی اتصالات، شیلنگ ها و بدنه را چک کنید و اگر عیبی پیدا شد از واترجت صنعتی خود تا رفع عیب استفاده نکنید.

عملکرد مناسب واتر جت صنعتی

 • واترجت صنعتی را قبل از اتصال کامل شیلنگ ها و اطمینان از آنکه آنها به درستی و محکم به دستگاه وصل شده اند، روشن نکنید.
 • کارواش صنعتی نیروی رو به عقب ایجاد می کند. جایی که ایستاده باید محکم باشد و پای خود را محکم روی آن فشار دهید تا از آسیب دیدگی جلوگیری شود.
 • هرگز دستگاه جت واتر را بدون حضور خود در حالی که روشن است رها نکنید.
 • هنگامی که نازل، لنس یا شیلنگ واترجت صنعتی را عوض، تنظیم یا بازبینی می کنید، پمپ را خاموش کنید.
 • با سیستم های کنترل کننده شوینده فشار قوی آشنا شوید. بدانید چگونه باید دستگاه را متوقف کنید و به سرعت فشار را کاهش دهید.
 • شیلنگ فشار قوی را از روی اشیاء برنده نکشید.
 • انجام تغییرات بر روی تفنگی و ضامن مجاز نیست.
 • اطمینان حاصل کنید که تجهیزات الکتریکی در نزدیک محدود به واترجت صنعتی خاموش هستند.
 • اگر از مواد شوینده استفاده می کنید، دستورالعمل مواد شوینده تولیدکننده را بخوانید و از آن پیروی کنید و از تجهیزات ایمنی محافظ مورد نیاز شامل نیازمندی ها برای محافظت تنفسی استفاده نمایید
 • برای جلوگیری از آسیب دیدگی و خطر اشیاء پرتاب شده بیش از حد به سطحی که باید تمیز شود، نزدیک نشوید.

واترجت صنعتی آب گرم

 • اگر از واترجت صنعتی آب گرم استفاده می کنید از تماس با بخش های غیر عایق دستگاه برای جلوگیری از سوختگی جدی جلوگیری کنید.
 • اگر از بخار دستگاه برای نظافت در فضای داخلی یا هوای سرد استفاده می کنید مطمئن شوید که تهویه کامل برای حفظ دید شما وجود دارد.

خطرات واتر جت صنعتی

دستگاه های واترجت صنعتی در محیط های صنعتی برای تمیز کردن ماشین آلات سنگین به شکل موثر و سریع مورد استفاده قرار می گیرند. اگر این دستگاه به درستی استفاده نشود می تواند باعث آسیب دیدگی جدی از جمله آسیب عضلات یا استخوان از نیروی رو به عقب دستگاه و حتی پارگی پوست منجر شود اگر شما تصادفا پوست خود را در معرض پاشش آب خارج شده از نازل قرار دهید.  ایمنی باید اولویت اول شما هنگام کار کردن با کارواش صنعتی باشد. در اینجا برخی از خطراتی که مرتبط با استفاده از دستگاه واترجت صنعتی می باشد. بیان شده است.

قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی

از آنجائیکه یکی از اهدف اصلی استفاده از واترجت صنعتی  حذف مواد شیمیایی خطرناک از روی تجهیزات صنعتی است، مهم است که از لباس و تجهیزات ایمنی مناسب استفاده کنید. بعضی از این ضایعات مواد شیمیایی می توانند به سمت عقب پریده و بنابراین خطر قرار گرفتن در معرض آنها وجود دارد.

جریان آب پرفشار

جریان آب خارج شده از واترجت صنعتی شما به طرز باور نکردنی قدرتمند است. آب در این حالت سرعتی در حدود 3.300 کیلومتر در ساعت دارد. این سرعت کافی است تا جریان آب بتواند مواد جامد مختلف را برش دهد. در این مورد بدن شما مهم ترین دغدغه است. مهم است که بعنوان یک صاحب کسب و کار، شما فقط به کسانی اجازه دهید با دستگاه کار کنند که به شکل مناسب آموزش دیده اند.

آسیب دیدگی عضلات و استخوان ها

بعلت فشار بالای این دستگاه ها، نیروی رو به عقب قابل توجه است. مهم است که هنگام کار کردن دقت شود که عضلات شما تحت کرنش قرار ندارند. کارکان شما در محیط های متفاوتی کار می کنند که ممکن است دارای محدودیت باشد، مرطوب باشد یا خطرات دیگری در آنها وجود داشته باشد، مطمئن شودی که احتیاطات ایمنی مناسب مطابق با شرایط کاری اعمال شده است زیرا اینگونه شرایط می تواند احتمال جراحت و آسیب دیدگی را افزایش دهد.

کار کردن با واترجت صنعتی نیازمند آموزش کاری کامل، تجهیزات محافظ و درک خطرات است. عینک و دستکش محافظ لازم است تا ایمنی کاربر تضمین شود. مسئولیت کاربر است که قبول نکند در شرایط ناامن کار کند.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s