دلایل ناکارآمدی اسکرابر صنعتی – بخش یک

مشکلات رایج اسکرابر صنعتی

امروزه دستگاه های اسکرابر صنعتی تجهیزات الزامی برای تمیز نگه داشتن سطوح  کف هستند. کار نکردن درست اسکرابر ناامید کننده است و انرژی زیادی باید صرف شود تا عملیات نظافت به صورت دستی انجام شود. همانند هر نوع دستگاه دیگری، اسکرابر ها نیازمند برخی عملیات سرویس و نگهداری هستند تا به خوبی کار کنند.  از بسیاری از مشکلات مرتبط با کفشوی صنعتی می توان جلوگیری نمود اگر اپراتور تا حدودی با عملکرد پایه دستگاه و مشکلات متداولی که ممکن است رخ دهد، آشنا باشد. در این پست و پست بعدی بر روی برخی از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است هنگام استفاده از اسکرابر صنعتی رخ دهد تمرکز می کنیم. اغلب این مشکلات با سرویس و نگهداری منظم قابل پیشگیری هستند. رایج ترین مشکلات و راهکار برطرف نمودن آنها عبارتند از:

اسکرابر آب را کامل جمع نمی کند

این مشکل ممکن است به چند دلیل متفاوت روی دهد. نخست، مطمئن شوید که موتور مکنده دستگاه زمین شوی صنعتی شما کار می کند. آیا مخزن آب کثیف پر شده است؟آیا فیلتر موتور مکنده کثیف یا شناور دچار گرفتگی شده است؟ تیغه های تی چگونه هستند؟ آیا آنها پاره یا فرسوده نیستند؟

سپس جایی را که شیلنگ مکش به تی وصل می شود بررسی کنید. آیا آلودگی و پسماند باعث گرفتگی این بخش نشده است؟ همچنین شلنگ مکش را از لحاظ عدم وجود مانع بازبینی کنید. آیا به مقدار کافی مکش درون لوله وجود دارد هنگامی که موتور مکنده اسکرابر صنعتی روشن است؟ اگر نه، به دنبال واشر درزبند خرابا یا موتور مکنده خراب باشید. همچنین ممکن است شاسی تی تنظیم نباشد.  دستورالعمل دستگاه کف شوی صنعتی را برای تنظیم کردن درست تی مطالعه کنید.

اسکرابر صنعتی آب یا محلول شوینده را پاشش نمی کند.

هنگامی که محلول شوینده یا آب توسط دستگاه کفشور روی زمین پاشش نمی شود یا به مقدار کافی پاشش نمی شود چند مورد زیر را باید بررسی کنید. فیلتر مخزن آب تمیز: در بسیاری مواقع این فیلتر تمیز نمی شود و به تدریج دچار گرفتگی خواهد شد.. این مشکل به سادگی برطرف می شود و باید بعد از تخلیه مخزن آب تمیز دستگاه، فیلتر را برداشته آن را به دقت شستشو کنید و مجددا در جای خود قرار دهید. بهتر است همیشه یک فیلتر یدکی داشته باشید. زیرا این فیلترها ممکن است دچار ترک شده و به آسانی آسیب ببینند.

شیر مخزن آب تمیز: آیا سیم ها به درستی در شیر وصل شده ان؟اغلب شیرها دو سیم دارند، بررسی کنید و مطمئن شوید که هر دو وصل هستند. برخی شیرها همچنین یک تنظیم کنننده دارند که مقدار آبی را که خارج می شود افزایش یا کاهش دهد. آیا این تنظیم کننده خاموش نیست یا بطور کلی خراب نشده است؟همچنین ممکن است آلودگی داخل شیر مخزن آب تمیز اسکرابر صنعتی گیر کرده باشد. مخصوصا اگر فیلتر این بخش برداشته شده باشد. بدون فیلتر هر چه هست داخل شیر می رود. هنگامی که این اتفاق رخ می دهد، باعث گرفتگی می شود و همچنین می توانند باعث نشت دائم آب شود چون شیر کاملا خاموش نمی شود.

دستگاه کفشوی صنعتی فقط برای چند دقیقه کار می کند و بعد شارژ باتری تمام می شود.

تعمیرکاران اسکرابر صنعتی در طول سالیان متمادی به کرات این مشکل را شنیده اند. در ادامه مواردی که اول از همه باید به دنبال آنها باشید بیان شده است. بعضی وقتها این مشکل اسکرابر ، مشکل باتری نیست بلکه مشکل اپراتور است. مطمئن شوید که دستگاه بعد از استفاده واقعا به شارژر متصل شده است. بعد از وصل کردن شارژر، مطمئن شوید که شارژر روشن است و باتری را شارژ می کند. آیا می توانید میزان آمپر را از روی نمایشگر خوانده و بفهمید باتری در حال شارژ با چند آمپر است؟ بعضی از دستگاه های اسکرابر همراه با شارژر یکپارچه ارائه می شوند. و میزان آمپراژی که باتری واقعا در حال شارژ با آن است قابل مشاهده است.

در اغلب دستگاه های زمین شوی صنعتی این آمپراژ باید بین 15 تا 20 آمپر برای چندین ساعت باشد و به آهستگی کاهش یابد. هنگامی که  دستگاه به درستی شارژ شود نمایشگر 0.0A  را نشان می دهد. بسیاری از اسکرابرها دارای شارژر خارجی هستند. در این حالت باید به حرکت عقربه گیج آمپرسنج باید توجه کرد.

مجددا، عقربه شارژر در ابتدا روی حدود 20 آمپر است و به آهستگی با شارژ دستگاه به سمت صفر حرکت می کند.  ممکن است برخی از مدل های شارژر خارجی گیج نداشته باشند و به جای سه چراغ، سبز، زرد و قرمز داشته باشند. مطئن شوید که چراغ زرد در حال چشمک زدن است.  این نشان می دهد اسکرابر صنعتی شما در حال شارژ شدن است. چراغ قرمز نشان دهنده بروز خطاست و چراغ سبز نشان می دهد که شارژ کامل شده است.

بعد از بررسی های دقیق اگر مشخص شد که شارژر به خوبی کار می کند و همچنان مشکل شارژدهی وجود دارد به باتری ها نگاه کنید. نخست، کابل باتری را چک کنید. آیا خوردگی در آنها وجود ندارد؟ کابل ها را جدا کنید و ترمینال ها را تمیز کنید. اگر آنها کاملا خورده شده اند زمان آن است که کابل باتری را عوض کنید. اگر کابل ها خوب هستند باید به سراغ چک کردن باتری ها بروید.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s