نظافت پارکینگ با سوییپر

56

داشتن یک پارکینگ تمیز جاروب شده به دلایل بسیاری یک سرمایه گذاری هوشمندانه ای است. برای تازه کارها، فضای پارکینگ اولین برداشت مراجعه کنندگان را ایجاد می کند.  بطور کلی، اگر بخواهید یک برداشت اولیه خوب برای مشتریان بالقوه یا سایر مراجعه کنندگان ایجاد کنید، داشتن یک پارکینگ تمیز به کمک یک سوییپر  نخستین قدم برای رسیدن به این هدف است.

یک پارکینگ بخوبی به خوبی جاروب شده همچنین از شما در برابر خساراتی که ممکن است به دلیل اتفاقاتی نظیر سر خوردن و افتادن به مجموعه شما وارد شود، محافظت می کند. در نهایت یک پارکینگ که بصورت مرتب جارو می شود، فضا را در شرایط خوب حفظ کرده، هزینه های فرسایش و هزینه تعمیرات مربوطه را کاهش می دهد. بنابراین اطمینان از اینکه پارکینگ مجموعه شما تمیز و مرتب است بسیار مهم  می باشد و اگر بخواهید که بهترین تاثیر را روی مراجعه کنندگان خود بگذارید باید از باکیفیت ترین دستگاه های سوییپر که برای کار در فضای پارکینگ طراحی شده اند استفاده کنید

دستگاه‌های سوییپر صنعتی یکسان نیستند

اغلب مردم به اشتباه فرک می کنند که تمام دستگاه های سوئیپر مشابه هستند. به طور مشابه، هنگامی که افراد به یک سوییپر برای پارکینگ خود نیاز دارند به سراغ دم دست ترین شرکت تولیدکننده یا عرضه کننده تجهیزات نظافت صنعتی رفته و اغلب به دنبال ارزان ترین مدل می گردند. در این حالت نتیجه نهایی می تواند یک کار زیر استاندارد (یا بدتر از) باشد که می تواند به  اتلاف نه تنها وقت و سرمایه بلکه به اتلاف منابع نیز منجر شود. برای جلوگیری از این اتفاق، حیاتی است که تفاوت بین دستگاه های تولید شده توسط یک تولیدکننده معتبر را از تولیدکنندگان متفرقه بشناسیم.

ساده ترین واقعیت این است که همه تولیدکنندگان سوییپر صنعتی در پروسه تولید خود استانداردهای معین را رعایت نمی کنند و تنها کمپانی های معتبر هستند که به اصول کلیدی متعهد می باشند. مهم ترین این اصول عبارتند از:

اصل اول – تولید محصولات به روز با بهترین کیفیت

قانون اول برای فراهم نمودن بالاترین کیفیت نظافتی ارائه یک سوییپر صنعتی مناسب با شرایط کاری است. تولیدکنندگان معتبر این را می دانند و محصولات خود را در طیف متنوعی ارائه می کنند تا هر کدام از مشتریان بتواند مطابق با شرایط کاری و نیاز خود مناسب ترین دستگاه را انتخاب نماید. این محصولات ضمن اینکه کارآمد بوده و مجهز به آخرین امکانات روز هسند به سادگی قابل سرویس و نگهداری هستند تا خریدار بتواند دستگاه را در بهترین شرایط کاری حفظ کند.

بطور معمول، این تجهیزات نظافت صنعتی سخت کار به گونه ای تولید شده اند که تعمیرات و سرویس روزانه و جزئی آنها توسط خود کاربر امکان پذیر می باشد. همچنین شرایط نگهداری و انبارداری آنها ساده بوده و کافی است که دستگاه در یک محیط سر پوشیده با فضای کافی قرار گیرد. همچنین قطعات یدکی  و مصرفی این دستگاه‌ها به سهولت در دسترس بوده و تامین کننده اصلی آن را در اختیار مشتریان قرار می دهد. این امر تضمین می کند که دستگاه هیچگاه دچار وقفه کاری برای طولانی مدت نشده و همیشه آماده استفاده است.

اصل دوم- سهولت کاربری سوییپر

قانون دیگر برای آنکه دستگاه سویپر بهترین کیفیت نظافتی را ارائه کند آن است که نیروهای خدماتی یا کاربران با هر سطح تجربه و مهارت به راحتی بتوانند از دستگاه استفاده کنند. بنابراین دستگاه باید به نحو کاربر پسند طراحی شده باشد که کاربر هنگام کار با آن احساس راحتی کرده و فشار، خستگی و استرس مضاعف به او وارد نشود. طراحی دستگاه باید به گونه ای باشد که اپراتور به راحتی بتواند هر گونه مشکل و عیب را شناسایی کرده و اطلاعات کافی را برای رفع نقص در اختیار مدیریت قرار دهد.  این مسأله نه تنها کیفیت نظافتی بالا را تضمین می نماید بلکه همچنین اآسیب دیدگی دستگاه ناشی از عملکرد نامناسب کاربر با آن را به حداقل رسانده و از سایر مشکلات و تعمیرات احتمالی جلوگیری می کند.

البته برای آنکه هر اپراتوری بخوبی بتواند با یک دستگاه سوییپر صنعتی کار کند باید دستور العمل کار با آن دستگاه به خوبی به وی آموزش داده شود و همچنین تحت آزمون و نظارت قرار گیرد. اما سهولت کاربری سوییپر زمان این آموزش را به حداقل کاهش می دهد و امکان را فراهم می کند که طیف گسترده تری از اپراتورها بتوانند با دستگاه کار کنند. به این ترتیب بازده نیروهای خدماتی افزایش می یابد.

اصل سوم- بازده بالای دستگاه سوییپر

در کنار تمام اصول ذکر شده، دارا بودن بازده عملیاتی بالا نیز برای دستگاه بسیار مهم است. بازده عملیاتی به پارامترهای مختلفی بستگی دارد که شامل پهنای نظافتی دستگاه است که با وجود دو برس جانبی بیشترین حد خود را خواهد داشت. همچنین سرعت عملیاتی حرکت دستگاه است که در کنار پهنای نظافت مشخص می کند که هر دستگاه سوییپر صنعتی در هر ساعت چه مساحتی را می تواند پوشش دهد. اما همه مطلب تنها به پارامترهای فنی دستگاه مرتبط نیست در کنار این دو عامل باید به مسائل دیگری هم توجه نمود که غالبا در برگه مشخصات فنی دستگاه سوییپر ذکر نمی شود. باید در نظر گرفت که ظرفیت مخزن چقدر است و با توجه به مساحت پارکینگ و حجم آلودگی موجود مشخص شود که آیا دستگاه می تواند در یک شیفت کاری بدون نیاز به تخلیه مخزن کار کرده و به این ترتیب از اتلاف وقت جلوگیری کند، نکته دوم آن است که بر روی سرعت دستگاه و باتبع آن بازده عملیاتی عوامل مختلفی تاثیر می گذارد حرکت در فضاهای تنگ و دارای محدودیت، سرعت چرخش و … جزء این عوامل هستند هر چه دستگاه دارای قدرت مانور بالاتری و تعادل و پایداری بیشتری باشد این سرعت افزایش می یابد و بازده دستگاه افزایش پیدا خواهد کرد.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s