دلایل ناکارآمدی اسکرابر صنعتی – بخش دو

باتری اسکرابر صنعتی

در پست قبلی به برخی از مهم ترین مشکلات اسکرابر صنعتیاسکرابر صنعتی و علت  بروز آنها از قبیل ناتوانی کف شوی صنعتی در جمع آوری کامل آب و آلودگی و خشک کردن زمین، عدم پاشش آب و مواد شوینده بر روی برس ها، زمان کارکرد کوتاه و خالی شدن باتری ها بررسی گردید و مشخص شد که هنگام بروز این مشکلات اول از همه چه بخش‌هایی باید بررسی شود و راهکارهای اولیه برای حل این مشکلات چیست؟ در این پست آخرین مورد از این موارد مورد بررسی قرار می گیرد.

باتری‌های بد اسکرابر صنعتی

این مورد، موردی است که می تواند برای بسیاری از افراد گیج کننده باشد. اجازه دهید تلاش کنیم این مشکل را تا حد امکان ساده نماییم.

مرحله اول. مطمئن شوید که باتری ها شارژ شده اند. سپس، موتور مکنده دستگاه زمین شوی صنعتی را روشن کنید تا تا حدی بار روی پک باتری ها ایجاد شود.  از شر این بار می توان با شارژر سطحی که می تواند گمراه کننده باشد خلاص شد. گذاشتن بار بر روی باتری ها همچنین کمک می کند که مشکل را زودتر پیدا کنیم.

مرحله دوم.  پک و هر باتری را با ولت متر دیجیتال تست کنید. یک ولتمتر لازم است که تجهیزات هر فرد را به خوبی تعمیر کند. کسانی که این وبلاگ را می خوانند احتمالا تلاش می کنند که اسکرابر خود را تعمیر کنند و مقدار زیادی از هزینه تعمیرات خود را صرفه جویی نمایند. ولت متر برای بسیاری تعمیرات دیگری که در سایر پست های این وبلاگ ممکن است مطرح شود نیز به کار می آید.

در حالیکه که موتور مکنده دستگاه روشن است، پراب ولت متر را روی کل پک قرار دهید. پک را با دنبال کردن سیمی که از اسکرابر به پک باتری ها می رود پیدا کنید. سیم های مشکی و قرمز قابل مشاهده خواهند بود. به سیکل های قرمز و مشکی در عکس فوق توجه کنید. مشکلی منفی و قرمز مثبت است. در این مثال دستگاه کفشور صنعتی یک واحد 24 ولتی با دو باتری 12 ولتی بصورت سری است بنابراین حداقل 24 ولت مستقیم باید حتی تحت یک بار قابل مشاهده باشد.

اگر ولتاژ پک به زیر 24 ولت ( یا 36 ولت در اسکرابر های 36 ولتی) افت کند باتری ها احتمالا لازم است که تعویض شوند. همچنین باتری ها را بصورت جداگانه و مجزا چک کنید. اغلب دستگاه های اسکرابر صنعتی بزرگتر  از چهار یا شش باتری 6 ولتی استفاده می کنند. آنها باید تحت بار بالای 6 ولت ( 6.1 یا 6.2 ولت) باقی بمانند. این راه بسیار ساده برای چک کردن باتری های شماست.  روش های دیگری برای آزمایش کردن باتری ها هست که شامل استفاده از هیدرومتر است اما در این پست مورد بررسی قرار نمی گیرد. اگر باتری ها اگر بیش از چند سال عمر دارند و این تست ساده را نمی توانند بگذرانند به احتمال زیاد باتری های جدید مورد نیاز است.

باتری ها فقط فقط تعداد معینی سیکل در طول عمر خود دارند. کارشناسان ما مشاهده کرده اند که باتری های اسکرابر صنعتی 4 الی 5 سال می توانند عمر کنند اگر به خوبی نگهداری شوند و خیلی از آنها کار کشیده نشود. با کیفیت ترین باتری های اسکرابر یا کف شوی صنعتی اگر هر روز استفاده شوند دو یا سه سال عمر می کنند. باتری ممکن است بیش از این عمر کند اما زمان کارکرد آن سریعا افت می کند. کلید نگهداری درست است. در مورد باتری های اسیدی هرگز اجازه ندهید که سطح الکترولیت کاهش یابد. همیشه اطمینان حاصل کنید که سطح الکترولیت در بالای صفحاتی سربی قرار گرفته است. هرگز باتری ها را بصورت خالی از شارژ رها نکنید. این مسأله باعث خراب شدن سریع باتری ها می شود.

اگر اسکرابر شما مجهز به باتری های ژل باشد مشکلات و دردسرهای شما کمتر خواهد چون اگر چه این باتری ها گران تر هستند و زمان کارکرد کوتاه تری در مقایسه با باتری های اسیدی دارند اما نیاز به سرویس و نگهداری ندارند و طول عمر آنها بالاتر است.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s